OnePlusTürkiye Hoş Geldiniz !

OnePlus Bilgi Paylaşım Platformu !!!

Çözüldü OnePlus 8t global rom nasıl yüklerim

ZENGİN

Mod Adayı
Merhabalar cihazım oneplus 8t kb2001 hint romu yüklü bunu global roma nasıl çevirebilirim
Üzerindeki rom sürümü nedir hocam? Eğer mevcut sürüm global sürümün üstündeyse, global roma geçmek için bilgisayar üzerinden yüklemek gerek. Tüm bilgiler sıfırlanır. Eğer mevcut rom yükleyeceğiniz rom sürümünden düşükse oxygen updater ile halledeceksiniz.

Üzerindeki rom sürümü nedir hocam? Eğer mevcut sürüm global sürümün üstündeyse, global roma geçmek için bilgisayar üzerinden yüklemek gerek. Tüm bilgiler sıfırlanır. Eğer mevcut rom yükleyeceğiniz rom sürümünden düşükse oxygen updater ile halledeceksiniz.

Resmi sitede yeni rom yayınlanınca oradan indirip telefon hafızasına atıp ota üzerinden yerel yükseltme yapsam o şekilde globale geçebilir miyim

ZENGİN

Mod Adayı
Aynı sürüm hocam onun için olmuyor. Veri kaybını önlemek için bekleyin. Veya eu sürümüne geçebilirsiniz. Eu ile global arasında bir fark yok. Hint romunda gereksiz bir kaç uygulama var. Stabilite olarak hepsi aynı aslında. Ben 3 ünü de kullandım şimdi eu kullanıyorum mesela.

Aynı sürüm hocam onun için olmuyor. Veri kaybını önlemek için bekleyin. Veya eu sürümüne geçebilirsiniz. Eu ile global arasında bir fark yok. Hint romunda gereksiz bir kaç uygulama var. Stabilite olarak hepsi aynı aslında. Ben 3 ünü de kullandım şimdi eu kullanıyorum mesela.
Tamamdır hocam çok teşekkürler

Merhabalar, suan AA build surumu kullaniyorum 11.0.7.9 surumunu ve gelen bildirimlere tikladigimds telefon 1-2 saniye gecikme yapiyor ve sacma bir animasyonla aciliyor. Eu surumune BA gecmek istiyorum. Euda da durum ayni mi?
8t icin fastboot dosyalarini bulamadim. Nerden bulabilirum acaba. Siz romlar arasi nasil gecis yaptiniz. Tesekurlerr

Merhabalar, suan AA build surumu kullaniyorum 11.0.7.9 surumunu ve gelen bildirimlere tikladigimds telefon 1-2 saniye gecikme yapiyor ve sacma bir animasyonla aciliyor. Eu surumune BA gecmek istiyorum. Euda da durum ayni mi?
8t icin fastboot dosyalarini bulamadim. Nerden bulabilirum acaba. Siz romlar arasi nasil gecis yaptiniz. Tesekurlerr
İki yöntem var 1. Msm tool ile geçiş, (Ben msm indirip tarattım virüs çıktı yüklemedim) 2. Yöntem Oneplus resmi sitesinden ota için yayınlanan romları indirim telefon hafızasına atarak sistem/sistem güncellemeleri sağ üstten ayarlar menüsünden yerel yükseltmeyi seçip indirdigimiz romu seçip yüklüyoruz, uzantısı zip olacak yoksa görünmüyor yalnız bu yöntemi uygulayabilmemiz için telefon sürümünün kuracağımız sürümden düşük olması gerekiyor.

Makale_Helvetia

Mod Adayı

ben de AA'dan BA'ya geçtim daha sorunsuz geldi gözüme, bildirimler daha hızlı açılıyor sanki. Ya da tamamen plasebo etkisi bilemiyorum :)

neden biri 7.9 iken diğeri 7.10 orası da muamma..EU için ekstra bir iki düzeltme yapmış olabilirler belki, yoksa genelde sürüm numaraları aynı oluyor global avrupa ve hint sürümlerinin

Bu hangi sürüm oluyor arkadaşlar? Global mi?

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210304-104937.jpg
    Screenshot_20210304-104937.jpg
    146.6 KB · Görüntüleme: 61

ZENGİN

Mod Adayı
Peki hocam, bu iki rom arasında ne gibi farklılıklar var. Hind romunda ki gereksiz uygulamalar haricinde. Pil de bir farklılık var mı örneğin?
Ben telefonu alalı 2 ay oldu. Hint romu vardı 10 gün filan kullandım. Daha sonra global rom yükledim 2 hafta kadar da onu kullandım, merak ettiğimden eu roma geçtim. Batarya kullanımı sanki eu romda daha iyi. Kullanıcılar eu romda ses azlığından bahsediyorlar kulaklık kullanmadığım için yorum yapamıyorum. Normal kullanımda fark hissetmedim. İşin gerçeği ben memnunum, karar sizin.

Ben telefonu alalı 2 ay oldu. Hint romu vardı 10 gün filan kullandım. Daha sonra global rom yükledim 2 hafta kadar da onu kullandım, merak ettiğimden eu roma geçtim. Batarya kullanımı sanki eu romda daha iyi. Kullanıcılar eu romda ses azlığından bahsediyorlar kulaklık kullanmadığım için yorum yapamıyorum. Normal kullanımda fark hissetmedim. İşin gerçeği ben memnunum, karar sizin.

Oxygen Updater indirdim fakat bir türlü nasıl geçiş yapacağımı bulamadım. Yardımcı olur musunuz?