OnePlusTürkiye Hoş Geldiniz !

OnePlus Bilgi Paylaşım Platformu !!!

Rehber Herhangi bir OnePlus yazılımı hakkında yardim

yalavuz21

Moderatör
OnePlus telefonları hakkında herhangi bir yardıma yada desteğe ihtiyacınız var ise buraya yada bana özelden yazabilirsiniz arkadaşlar ,
IMEI repair
Varyant değişimi
Unbrick
T mobile globale çevirme
Çift sim yapma
Root,boot kilidi açma vs...
Sorununuz çözmek için elimden geleni yapmaya çalışacağım ,

Moderatör tarafında düzenlendi:

Nasty

Üye
OnePlus telefonları hakkında herhangi bir yardıma yada desteğe ihtiyacınız var ise buraya yada bana özelden yazabilirsiniz arkadaşlar ,
IMEI repair
Varyant değişimi
Unbrick
T mobile globale çevirme
Çift sim yapma
T-mobile token almayı da ekleyeyim 😁

Oneplus 9 le2115 modeline sahibim. Uyku sersemi android 12 den 13 e güncelledim. 3-5 gün sonra imei klonlanmıştır diye bir ibare geldi. Uzaktan yardım için bootloader kiliti açmaya çalışıyorum fakat telefonu bilgisayara bağladığımda tepki vermiyor. O durumu nasıl halledeceğiz? Bir de imei repair ücretleriniz ne kadar acaba?

Sekko

Üye
Oneplus 9 le2115 modeline sahibim. Uyku sersemi android 12 den 13 e güncelledim. 3-5 gün sonra imei klonlanmıştır diye bir ibare geldi. Uzaktan yardım için bootloader kiliti açmaya çalışıyorum fakat telefonu bilgisayara bağladığımda tepki vermiyor. O durumu nasıl halledeceğiz? Bir de imei repair ücretleriniz ne kadar acaba?
*#06# yapıp IMEI sorgula, IMEI varmı kontrol et varsa telefondaki IMEI ile mesajdaki aynı mı ona da bakmalısın

Bunun update ile alakası yok hocam
İki şekilde IMEI klon olur
1- IMEIyi atan kişi size attığı IMEIyi atılabilir IMEI listesinden silmeyi unutmuş başka bir cihaza daha atmıştır.(veya IMEIyi siz verdiyseniz ve IMEIsi kullanılan cihaza hemde sizin cihaza hat takılı şekilde aynı anda şebeke alındı ise olur)
2- IMEI daha atılmamıştir cihazı size satan kişi başka bir IMEIsi kapanmış cihaza geçici olarak açılması için atmış olabilir
Ama mantıken 1 seçenektir eminim diyebilirim hatta

Bunun update ile alakası yok hocam
İki şekilde IMEI klon olur
1- IMEIyi atan kişi size attığı IMEIyi atılabilir IMEI listesinden silmeyi unutmuş başka bir cihaza daha atmıştır.(veya IMEIyi siz verdiyseniz ve IMEIsi kullanılan cihaza hemde sizin cihaza hat takılı şekilde aynı anda şebeke alındı ise olur)
2- IMEI daha atılmamıştir cihazı size satan kişi başka bir IMEIsi kapanmış cihaza geçici olarak açılması için atmış olabilir
Ama mantıken 1 seçenektir eminim diyebilirim hatta
Satıcıya da ulaşamıyorum. Gider ayak kazıklandık desenize yalandan 400-500 lira ücret ödemem gerekecek

IMEI repair
Varyant değişimi
Unbrick
T mobile globale çevirme
Çift sim yapma
merhabalar oneplus 9 pro kullanıyorum android 11 den 13 e geçince nfc kullanamaz oldum ,bir çözüm önerebilir misiniz,

oneplus 8 telefonu güncelledim son sürüm eu android 13 oldu ama imei durduğu halde hiç şebeke yok ne yapabiliriz

SoyuT

Üye
IMEI repair
Varyant değişimi
Unbrick
T mobile globale çevirme
Çift sim yapma
Size DM yolladım hocam. Size zahmet dönerseniz sevinirim. 🙏

Usta valla ilk problemim şebekeydi, adam düzeltmek için birşey deneyeceğim parmak izi gider dedi. Dedim tamam deneyin. Şebeke gelmedi parmak izinden de olduk :)
Sonra Selim Yalavuz kardeş saolsun şebekeyi getirdi ama parmak izi içinde serverların açılmasını bekliyorum dedi.
Şu an cihazın herşeyi çakışıyor. (Parmak izi hariç)