OnePlusTürkiye Hoş Geldiniz !

OnePlus Bilgi Paylaşım Platformu !!!

Rehber OnePlus Sürüm düşürme veya Update yapma

Merhabalar forumda İlk kullandığım cihazın Kendi bölümünde açtım ancak bu işlem her OnePlus cihaz için geçerlidir.
Bu yüzden dolayı herkesin faydalanması için burayada ekleme kararı aldım.
Işlemlerde takılan sorusu olan yorum atabilir gördüğüm gereken yardımı yapmaya çalışırım.
Konularda gördüğüm kadarıyla update ve downgrade işleminde sıkıntı yaşayanlar vardı.
Kısaca Bir talimat hazırladım.

Update varyant değişimi hepsi yapılabilir bu adımlarla.

1 ilk olarak siteye girin

2 OnePlus bir çok cihazın resmi olarak Türkiye satışı olmadığı için listede çıkmayacaktır.Alttan resimdeki gibi ABD (United states) seçin

Screenshot_20220215-100937.jpg

3 cihazı seçip firmware dosyasını indirin

Screenshot_20220215-101003.jpg
4 inen firmware dosyasının sonunda'.jar' yazısı olur onu silip ' .zip' yazın.
Screenshot_20220215-103732.jpg
Sonrasında firmware dosyasını ana dizine çıkarın resimdeki gibi firmware klasörü ve payload.bin dosyası ana dizinde olacak

Screenshot_20220215-104432.jpg

5 ayarlar güncelleme kısmına geliyoruz
Screenshot_20220215-104827.jpg

6 sağ üstteki Yıldız şeklindeki ayar simgesini tıklıyoruz.
Screenshot_20220215-104827.jpg

Resimdeki gibi gelir tıklayıp kuruluma başlıyor.

Kurulum 25 dakika kadar sürebilir sabırla bekleyiniz.

Bu işlemler update için downgra ve varyant değişimi için ise 4 adımdan itibaren uygulayınız..

Son düzenleme:
Merhabalar,
bir sorum olacak oxygen updater ile güncelleme yapım ve ime gitti cihaz çin modeli Oneplus 8 (12-256) 2010 modeli, EFS-QCN yedekleri almadım ve telefon da şu anda şebeke yok malesef, bir telefoncuya sorduğumda BASEBAND silinmiş dedi.
Aynı marka ve model telefonun QCN dosyası olursa yapılabilir dedi, bana bununla alakalı destek olur musunuz ?

Merhabalar,
bir sorum olacak oxygen updater ile güncelleme yapım ve ime gitti cihaz çin modeli Oneplus 8 (12-256) 2010 modeli, EFS-QCN yedekleri almadım ve telefon da şu anda şebeke yok malesef, bir telefoncuya sorduğumda BASEBAND silinmiş dedi.
Aynı marka ve model telefonun QCN dosyası olursa yapılabilir dedi, bana bununla alakalı destek olur musunuz ?
Hocam dosya elimde yok 8t var bende ayrıca Back-Up atayım eğer 8t qcn iş görecek ise sorun değil ama uyumlu değildir diye düşünüyorum

Merhabalar forumda İlk kullandığım cihazın Kendi bölümünde açtım ancak bu işlem her OnePlus cihaz için geçerlidir.
Bu yüzden dolayı herkesin faydalanması için burayada ekleme kararı aldım.
Işlemlerde takılan sorusu olan yorum atabilir gördüğüm gereken yardımı yapmaya çalışırım.
Konularda gördüğüm kadarıyla update ve downgrade işleminde sıkıntı yaşayanlar vardı.
Kısaca Bir talimat hazırladım.

Update varyant değişimi hepsi yapılabilir bu adımlarla.

1 ilk olarak siteye girin

2 OnePlus bir çok cihazın resmi olarak Türkiye satışı olmadığı için listede çıkmayacaktır.Alttan resimdeki gibi ADB seçin

Ekli dosyayı görüntüle 238

3 cihazı seçip firmware dosyasını indirin

Ekli dosyayı görüntüle 239
4 inen firmware dosyasının sonunda'.jar' yazısı olur onu silip ' .zip' yazın.
Ekli dosyayı görüntüle 240
Sonrasında firmware dosyasını ana dizine çıkarın resimdeki gibi firmware klasörü ve payload.bin dosyası ana dizinde olacak

Ekli dosyayı görüntüle 241

5 ayarlar güncelleme kısmına geliyoruz
Ekli dosyayı görüntüle 242

6 sağ üstteki Yıldız şeklindeki ayar simgesini tıklıyoruz.
Ekli dosyayı görüntüle 242

Resimdeki gibi gelir tıklayıp kuruluma başlıyor.

Kurulum 25 dakika kadar sürebilir sabırla bekleyiniz.

Bu işlemler update için downgra ve varyant değişimi için ise 4 adımdan itibaren uygulayınız..
Şimdi bu konuda örneğin bir costum rom indirip direk bu adımlar ile kurulum yapılır mı. Üzerine yazmıyor mu böyle. Farklı bir rom veya düşük versiyon yüklemek için de oluyor mu adımlar yoksa sadece güncelleme için mi. Downgra nedir bilmediğim için, 😂

Şimdi bu konuda örneğin bir costum rom indirip direk bu adımlar ile kurulum yapılır mı. Üzerine yazmıyor mu böyle. Farklı bir rom veya düşük versiyon yüklemek için de oluyor mu adımlar yoksa sadece güncelleme için mi. Downgra nedir bilmediğim için, 😂
Custom romda denemedim hocam.
Bu adımlar payload.bin dosyası kurma yöntemi custom romda editlenmis bölümler olduğu payload.bin içinde ise kurabilirde kurmayabilirde denemek lazım kesin birşey diyemem denemedim bunu çünkü

ADB ile ABD karıştırmışım aklım ADB konutlarında kalmış anlaşılan aynen doğru hocam düzenleyeyim konuyu hemen 🙈😅😅

Telefonumun derleme numarası KB2005_11_C.36 android 11 e döndürmek için indireceğim dosya yukarıda tarif ettiğiniz 11.0.13.13.KB05AA olan mı? Yoksa bu yükseltmek için olan dosya mı?