OnePlusTürkiye Hoş Geldiniz !

OnePlus Bilgi Paylaşım Platformu !!!

Rehber OnePlus 9 pro unbrick( sürüm düşürme, Downgrade)

indir (5).jpeg
Cihaz bootloop yani açılış ekranında kaldığı zaman kurtarmak için işinize yarayacaktır.

1- aşağıdan global rom dosyasını indirin
2- aşağıdan Msmdownload dosyasını Indirin
(Rom dosyasının içinde yoksa eğer)
3-asagidan OnePlus driverlari Indirin ve kurun
4-Msmdownload programını açıp login yapıp other seçip devam edin.

5- cihaz kapalı konumda ses açma ve kısma (volume up and down) tuşuna basılı tutarak cihazı USB ile pcye bağlayın aygıt yöneticisinde cihazın portu görünür.

6- sol üstten 'enum' basıp cihazı algılamasını sağlayın.

7- Target gelince 02 tıklayıp kuruluma başlayın.

Kısaca bilgi.

Ben global seçim yaptım bir iki değişik varyant rom daha var burada amaç cihazı açılır hale getirmek sonrasında başka romlara geçiş yapabilirsiniz.

Not: işlem bitmediği sürece cihazı USB den ayırmayın.

Son düzenleme:
Ekli dosyayı görüntüle 215
Cihaz bootloop yani açılış ekranında kaldığı zaman kurtarmak için işinize yarayacaktır.

1- aşağıdan global rom dosyasını indirin
2- aşağıdan Msmdownload dosyasını Indirin
(Rom dosyasının içinde yoksa eğer)
3-asagidan OnePlus driverlari Indirin ve kurun
4-Msmdownload programını açıp login yapıp other seçip devam edin.

5- cihaz kapalı konumda ses açma ve kısma (volume up and down) tuşuna basılı tutarak cihazı USB ile pcye bağlayın aygıt yöneticisinde cihazın portu görünür.

6- sol üstten 'enum' basıp cihazı algılamasını sağlayın.

7- Target gelince 02 tıklayıp kuruluma başlayın.

Kısaca bilgi.

Ben global seçim yaptım bir iki değişik varyant rom daha var burada amaç cihazı açılır hale getirmek sonrasında başka romlara geçiş yapabilirsiniz.

Not: işlem bitmediği sürece cihazı USB den ayırmayın.
Hocam bu ses açıp kapama tuşuna ne kadar basmamız lazım? Yapıcam N/A olarak gözüküyor cihazın modeli falan gözükmesi mi lazım ? Eğer öyle ise bunu nasıl yapmam gerekiyor söylenildiği gibi yapıyorum fakat görmüyor.

Son düzenleme:
Hocam bu ses açıp kapama tuşuna ne kadar basmamız lazım? Yapıcam N/A olarak gözüküyor cihazın modeli falan gözükmesi mi lazım ? Eğer öyle ise bunu nasıl yapmam gerekiyor söylenildiği gibi yapıyorum fakat görmüyor.
Msmtool açın Cihaz kapalı iken ses açma ve kısma tuşuna basılı tutarak pcye bağlayın görecektir. Görmüyor ise drivelari eksik demektir hocam

Teşekkür ederim hızlı dönüşünüz için. Ekstra bir şey sormak istiyorum one plus 9 pro ve 21 23 modelini kullanıyorum fakat pil çok çabuk tüketiniyor. ColorOS kursam sizce faydasını gorur müyüm?

Teşekkür ederim hızlı dönüşünüz için. Ekstra bir şey sormak istiyorum one plus 9 pro ve 21 23 modelini kullanıyorum fakat pil çok çabuk tüketiniyor. ColorOS kursam sizce faydasını gorur müyüm?
Hocam birşey diyemem sonuçta cihazı kullanmıyorum genelde ben romu editledigim veya custom rom kullandığım için stock romlar ne seviyede batarya yer bilmiyorum açıkçası

mstfazak

Üye
hocam çok teşekkür ediyorum android 11e döndüm şimdi fakat diğer android sürüm güncellemeleri otomatik gelmiyor yükleme sorunu hatası veriyor cihazım 2123 gelen güncellemede 2125 yazıyor

Son güncelleme : msm ile tekrar avrupa rom kurdum.

7. madde de target 02 yerine avrupa romda EU yazacak.

Avrupa dosyası linki -
Screenshot_20240410-164442.jpgScreenshot_20240410-164429.jpg

Son düzenleme: