OnePlusTürkiye Hoş Geldiniz !

OnePlus Bilgi Paylaşım Platformu !!!

Çözüldü T- mobile oneplus 9 pro globale çevirme

T mobile cihazlar globale çevrilme yöntemi biliniyor ancak bunu konu olarak paylaşan görmediğim için başka konulardan dosyaları alıp sadece global nasıl olur onu konuya çevirmek istedim.
1- rardan çıkarıp msmtool.exe 4.0 açin ( F8 basıp 3-Gelen pencerede Modemst1,Modemst2,fsg,fsc,modem_a ve modem_b partitionları seçip password slotuna oneplus yazıp devam edip read back yapın bu yedekleme oluyor)
2- cihazı kapatıp ses kismaya ve açmaya basılı tutarak msmtool açık şekilde pcye bağlayın cihazı görür pc uyarı verir
3- msmtool sağ üstte start tuşuna basın yazılım atma işlemi bitip cihaz açılana kadar cihaza dokunmayın cihaz açılınca kurulumu yapıp wi-fi üzerinden gelen tüm updateleri yapın son a13 gelip başka güncelleme yok diyecek.
4- tekrar msmtool ile kurulum yapın. Cihaz a11 dönecek tekrar kurulumu yapıp sonraki adıma geçiyoruz
5- (burada dual sim dosyası bulunmakta ama bize içinde olan bir elle update dosyası lazım indirip sadece onu kullanın)
Dosyayı indirip içindeki
OnePlus9ProOxygen_22.E.11_OTA_0110_all_2107082125_d0bd7d565.zip isimli dosyayı telefon hafızasınin ana dizinine atıp yerel update deyip dosyayı seçip kuruyoruz.
A12 (f74) updatesinde şebeke gelmez ise format atıp kalan güncellemeleri alın.
Bu konudaki linkler @ Selim yalavuz hocanın bağlantılarından alınmıştır çift sim ile uğraşmamak sadece globale çevirmek isteyen kişiler için basitleştirilmiş.
Dual sim rehberi için aşağıdaki konuya göz atabilirsiniz.

Son düzenleme:
arkadaşlar @SerseriStyLe nın paylaştığı linkten (msm tmo) kurumları aynen yaptıktan sonra bir diğer seçenek EU'da kalmak isterseniz cihazı android 11 den 13 e kadar güncelleyin(f74 sürümü) android 12 de sim hiç gelmiyor f74 sürümüne güncelleme yaptıktan sonrasında cihazı fabrika ayarlarına sıfırlayın bir kaç dakika geçtikten sonra sim geliyor kesilme vb bende kesinlikle olmadı ayrıca voltede bir sorun yok

Kopma falan olmuyor voltede sorun yok sadece ilk şebeke gelişi 1 2 dk bekletiyor
Kopma yok ise şebeke çekim seviyesi ile alakalı durum hocam!
Yapılan anlatım ile global yapılan bir çok cihazdan biri sizinkide ne kadar geç geldiğini bilemiyorum şebekenin ama Şebekede kopma gitme gelme sorunları yoksa sıkıntı yok demektir o kadarını söyleyeyim

Kopma falan olmuyor voltede sorun yok sadece ilk şebeke gelişi 1 2 dk bekletiyor
Merhabalar one plus 9 pro 5 g t mobile deneyimlerimi anlatayım ilk global rom yüklendi android 11 de problem yok taki android 12 ye gecinceye kadar sorunlar bundan sonra baslıyor benim cihazda 12 yukledim şebeke 3 dakikaya kadar yok sonrası geliyor sebeke ama ucak modunu aç kapat yine şebeke yok neyse android 13 yukselttim bu sefer sim görmüyor sim tepsisini cıkar tak düzeliyor tabii şebeke yine yok fakat bu sefer 1.5 dakika da geliyor eu sürümü yükledim ondada aynı sorun iyicene gına geldi bu cihaza modem dosyası yüklenmeden bu sorun aşılmıyor tamam modem dosyası yükledik farzdelim bi güncelleme geldi 13.1 sürümü bu sürümede modem dosyası yüklemek gerekiyor uzun lafın kısası t mobil cihazlarda hiç ugrasmadan t mobil in verdigi güncellemelerle devam edilecek ve ben bu sekilde devam ediyorum gec veriyor güncellemeyi ama gayet stabil oluyor herkese iyi akşamlar..

Merhabalar one plus 9 pro 5 g t mobile deneyimlerimi anlatayım ilk global rom yüklendi android 11 de problem yok taki android 12 ye gecinceye kadar sorunlar bundan sonra baslıyor benim cihazda 12 yukledim şebeke 3 dakikaya kadar yok sonrası geliyor sebeke ama ucak modunu aç kapat yine şebeke yok neyse android 13 yukselttim bu sefer sim görmüyor sim tepsisini cıkar tak düzeliyor tabii şebeke yine yok fakat bu sefer 1.5 dakika da geliyor eu sürümü yükledim ondada aynı sorun iyicene gına geldi bu cihaza modem dosyası yüklenmeden bu sorun aşılmıyor tamam modem dosyası yükledik farzdelim bi güncelleme geldi 13.1 sürümü bu sürümede modem dosyası yüklemek gerekiyor uzun lafın kısası t mobil cihazlarda hiç ugrasmadan t mobil in verdigi güncellemelerle devam edilecek ve ben bu sekilde devam ediyorum gec veriyor güncellemeyi ama gayet stabil oluyor herkese iyi akşamlar..
A11 dönüp custom Roma geçiş yaptım zaten update esnasında modem değişlikliği yapıyor ise gelen update modem dosyası şart hocam başka seçenek yok ama keşke gelen update dosyalarındaki modem değişikliğini içinden çıkaran bir yapımcı olsaydı.
Update sonrası cihazının şebekesinin uçmasını istemeyen payload dosyasını parçalayıp içindeki modem dosyası harici fastboot modunda CMD ile flashlayabilir illa otomatik olacak diye kaide yok