OnePlusTürkiye Hoş Geldiniz !

OnePlus Bilgi Paylaşım Platformu !!!

Rehber OnePlus unlock+twrp+root tüm modeller için

Işlemler için önce boot kilidi açmayı sonra Twrp kurmayı en son root atma işlemini yazacağım tek başlıkta hepsi olacak.
Buradan cihaza uyumlu driver indirip kurun
Buradan cihaza uyumlu son sürüm Twrp dosyasını indirin
Buradan minimal adb dosyasını indirin kurun
Twrpyi rar içinde ise çıkarıp değil ise direk C: Program Files/Minimal ADB klasörünün içine atın.
1- cihazı ayarlar kısmından derleme numarası yazan yere hızlı hızlı tıklayın ekranda geliştirici seçenekleri aktif edildi yazacak
1645182949660.png

2- ayarlar>sistem> geliştirici seçenekleri girip

1645182969646.png1645182979783.png

Resimlerdeki gibi oem kilit açmayı aktif edip usb ayıklama modunu açın.
3- c://Program Files/Minimal ADB klasörünün içinde dosya yoluna CMD yazıp enter yapın karşınıza CMD ekranını açar.
4- boot kilidi açmak için CMD ekranına aşağıdaki kodları sırayla yazıp işlemleri bitirmesini bekleyin
"Adb devices" cihaz ekranında soru soracak onay verin
"Adb reboot bootloader"
"Fastboot devices"
" Fastboot flashing unlock" yazıp enter yapın cihaz ekranına gelecek yazıda "UNLOCK BOOTLOADER" seçin.

1645183013691.png

Bu işlemden sonra cihaz sıfırlanır içindeki tüm datalar silinir. CMD ekranını kapatmayın.
Cihazı USB den çıkarıp kurulumunu yapın.
Yeniden USB takip 1 ve 2 adımı tekrar uygulayın.
5- USB ayıklama modunu açtınız farz ediyorum CMD ekranına
"adb devices" yazın cihaz ekranında soru soracak onay verin.
"Adb reboot bootloader"
Cihaz fastboot modunda başlar.
Şimdi cmd ekranına
"Fastboot flash recovery " yazıp enter yapmadan indirdiniz twrp dosyasını CMD içine mouse ile sürükleyip bırakın recovery yazısı sonunda bir boşluk bırakıp sürükleme işlemini yapın. direk olarak twrp yolunu yazar enter yapın.
Normalde"fastboot flash recovery twrp.img" komutu kullanılır ancak Twrp dosyasını bulunamadı hatası veriyor CMD ancak sürükleyip içine bırakınca bu hatayı vermiyor.

Buradan magisk indirin APK olarak kurup dosyalardan adını değiştir yapıp ".APK" silip ".zip" yapıp hata verir yazısı filan çıkar tamam deyin.
CMD ekranına "adb devices" cihaz ekranında onay verin

"Adb reboot bootloader" yapın fastboot açılınca ses kısma ile aşağı yukarı yaparak recovery yazısı gelince powera basıp recovery moduna alın cihazı karşınıza Twrp ekranı gelir.
sol üstten
INSTALL seçeneğine tıklayıp magisk.zip dosyasını kurun işlemler bitince.
reboot system yapın.
cihaz açılınca magisk kurulmuş cihaz sorunsuz rootlanmis olacak.

1645183042803.png

Işlemler için önce boot kilidi açmayı sonra Twrp kurmayı en son root atma işlemini yazacağım tek başlıkta hepsi olacak.
Twrpyi rar içinde ise çıkarıp değil ise direk C: Program Files/Minimal ADB klasörünün içine atın.
1- cihazı ayarlar kısmından derleme numarası yazan yere hızlı hızlı tıklayın ekranda geliştirici seçenekleri aktif edildi yazacak
Ekli dosyayı görüntüle 248

Ekli dosyayı görüntüle 249Ekli dosyayı görüntüle 250

3- c://Program Files/Minimal ADB klasörünün içinde dosya yoluna CMD yazıp enter yapın karşınıza CMD ekranını açar.
4- boot kilidi açmak için CMD ekranına aşağıdaki kodları sırayla yazıp işlemleri bitirmesini bekleyin
"Adb reboot bootloader"
"Fastboot devices"
" Fastboot flashing unlock" yazıp enter yapın cihaz ekranına gelecek yazıda "UNLOCK BOOTLOADER" seçin.

Ekli dosyayı görüntüle 251

Bu işlemden sonra cihaz sıfırlanır içindeki tüm datalar silinir. CMD ekranını kapatmayın.
"Adb reboot bootloader"
Şimdi cmd ekranına
"Fastboot flash recovery " yazıp enter yapmadan indirdiniz twrp dosyasını CMD içine mouse ile sürükleyip bırakın recovery yazısı sonunda bir boşluk bırakıp sürükleme işlemini yapın. direk olarak twrp yolunu yazar enter yapın.
Normalde"fastboot flash recovery twrp.img" komutu kullanılır ancak Twrp dosyasını bulunamadı hatası veriyor CMD ancak sürükleyip içine bırakınca bu hatayı vermiyor.

Buradan magisk indirin APK olarak kurup dosyalardan adını değiştir yapıp ".APK" silip ".zip" yapıp hata verir yazısı filan çıkar tamam deyin.

"Adb reboot bootloader" yapın fastboot açılınca ses kısma ile aşağı yukarı yaparak recovery yazısı gelince powera basıp recovery moduna alın cihazı karşınıza Twrp ekranı gelir.
sol üstten
reboot system yapın.

Ekli dosyayı görüntüle 252
1679773688193.png

hocam twrp'yi kurarken bu hatayı alıyorum. yazdıgınız diger kombinasyonu denedim ama bi türlü başarılı olamadım. artık twrp kurulmuyor mu one plus cihazlara.

one plus 9 2115 versiyon android 13 cihazım . Twrp amerika sürümünü yüklemeye calısıyorum magisk kurmak için, twrp artık yapılamıyorsa magisk yüklemek için bir yöntem paylaşabilir misiniz?

Lexaion

Mod Adayı
Ekli dosyayı görüntüle 515

hocam twrp'yi kurarken bu hatayı alıyorum. yazdıgınız diger kombinasyonu denedim ama bi türlü başarılı olamadım. artık twrp kurulmuyor mu one plus cihazlara.

one plus 9 2115 versiyon android 13 cihazım . Twrp amerika sürümünü yüklemeye calısıyorum magisk kurmak için, twrp artık yapılamıyorsa magisk yüklemek için bir yöntem paylaşabilir misiniz?
adb ile değil platform tools ile kur.

Ekli dosyayı görüntüle 515

aynısını onda da denedim aynı hatayı alıyorum =(
Boot imgyi
Fastboot flash boot_a IMG dosyasını sürükleyip bırakın
Sonrada
Fastboot flash boot_b IMG dosyasını sürükleyip bırakın

Şeklinde dener misiniz hocam %100 kabul edecektir bir saat önce yaptım bende aynı işlemleri rom denerken değişik değişik

Boot imgyi
Fastboot flash boot_a IMG dosyasını sürükleyip bırakın
Sonrada
Fastboot flash boot_b IMG dosyasını sürükleyip bırakın

Şeklinde dener misiniz hocam %100 kabul edecektir bir saat önce yaptım bende aynı işlemleri rom denerken değişik değişik
hocam payload.bin icinden bootu alamıyorum.
telefon 2115 son sürum.
python dan payload.bin icinden boot cıkaramıyorum. cmd de son işlemde hata alıyorum.

1- python'ı silip tekrar kurdum
2- python icine payload atıp denedim. farklı dumper versiyonları denedim.
3- payload'ı zipten cıkarıp tekrar denedim.
4-termux üzerinden denedim

yok olmuyor. boot alamıyorum.

pc windows 10 . güwenlik duwarı kapalı , defender silinmiş. hicbir guwenlik programı yok.

eski telefonumu hala op9 a yedeklemedim. işlemleri bitirmeyi bekliyorum.

hocam payload.bin icinden bootu alamıyorum.
telefon 2115 son sürum.
python dan payload.bin icinden boot cıkaramıyorum. cmd de son işlemde hata alıyorum.

1- python'ı silip tekrar kurdum
2- python icine payload atıp denedim. farklı dumper versiyonları denedim.
3- payload'ı zipten cıkarıp tekrar denedim.
4-termux üzerinden denedim

yok olmuyor. boot alamıyorum.

pc windows 10 . güwenlik duwarı kapalı , defender silinmiş. hicbir guwenlik programı yok.

eski telefonumu hala op9 a yedeklemedim. işlemleri bitirmeyi bekliyorum.
Sürüm ne almak için uğraştığınız hocam?

twrp yüklüyorum ama, yükledikten sonra telefonu recovery moduna alıyorum dil secenekleri cıkıyor indgilizceyi secince fastboot - reboot - exit secenekleri cıkıyor. twrp ekranı gelmiyor. orange box yükledim aynı şekilde ama recovery mode'a girince yine dil sectirip fastboot - reboot - exit secenekleri cıkıyor.

twrp yüklüyorum ama, yükledikten sonra telefonu recovery moduna alıyorum dil secenekleri cıkıyor indgilizceyi secince fastboot - reboot - exit secenekleri cıkıyor. twrp ekranı gelmiyor. orange box yükledim aynı şekilde ama recovery mode'a girince yine dil sectirip fastboot - reboot - exit secenekleri cıkıyor.
Tahminen yüklü olan rom versiyonu yüksek sen a13 için kullanılan custom rom yüklemede kullanılan custom recovery indir onun ile ADB komutu ile root atabilirsin

Tahminen yüklü olan rom versiyonu yüksek sen a13 için kullanılan custom rom yüklemede kullanılan custom recovery indir onun ile ADB komutu ile root atabilirsin

hocam bunu kuruyorum ama recovery mode 'a girince dil secin diyor sonra format data- reboot mode - exit secenegi cıkıyor.
güncel twrp yada orangebox yüklemeyi denedim ama recovery uygulamasında twrp acamıyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 248

Ekli dosyayı görüntüle 249Ekli dosyayı görüntüle 250

"Adb reboot bootloader"
"Fastboot devices"

Ekli dosyayı görüntüle 251

"Adb reboot bootloader"
Şimdi cmd ekranına

sol üstten
reboot system yapın.

Ekli dosyayı görüntüle 252
Android 11 içinmi bu hocam a11 de yükleyip rootladim fakat güncellemede sorun oluştu.Localupdate ile sadece 1 güncelleme aldı. A13 içinde geçerlimi cmd ye fastboot flash recovery yazınca hata veriyor. Fastboot boot yazınca twrp yüklüyor twrp ekranı geliyor twrp açılmıyor. A11 de twrp ve root olunca güncelleme yapılamıyor sadece twrp yüklesek güncelleme alırmı,sürüm yükseltmede twrp uçarmı

SoyuT

Üye
Merhaba arkadaşlar, unlock.bin dosyasını OnePlus support'tan aldım. Şimdi cihaz T-Mobile le2127.
Ben önce dosya ile unlock yapıp sonra bu üstte anlattığınız yöntem ile twrp+root yapsam olur mu?
IMEI ya da cihazın çekimi, hat sorunu vs yaşar mıyım?
Android versiyonu şu an 13 ve OOS 13.1 versiyon.

Merhaba arkadaşlar, unlock.bin dosyasını OnePlus support'tan aldım. Şimdi cihaz T-Mobile le2127.
Ben önce dosya ile unlock yapıp sonra bu üstte anlattığınız yöntem ile twrp+root yapsam olur mu?
IMEI ya da cihazın çekimi, hat sorunu vs yaşar mıyım?
Android versiyonu şu an 13 ve OOS 13.1 versiyon.
Hiç bir şekilde sorun olmaz ama a13 flash yöntemi böyle değil root böyle atamazsınız ne yazık ki
A13 de a ve b slotları geldi açıkçası nasıl yapılır denemedim ama konu açarsanız bunu yapan kişi yardımcı olacaktır.
Ben custom rom a11 kullanıyorum haliyle a13 e hâkim değilim

Hocam rehber için teşekkürler. LE2115 modelinde bu şekilde kabul etmiyor. TWRP sitesinde anlatıldığı gibi flaslamadan boot ettikten sonra TWRP içinden "flash current TWRP" diyerek oluyor. Basta sizin tarif ettiğiniz gibi yaptım, TWRP açılmadı. TWRP sitesinde yazana göre hatayla doğrudan flashladıysanız factory image i yeniden yüklemek gerekir diyor ama ben yeniden factory image yüklemeden doğrudan flashladıktan sonra img dosyasından boot edip "flash current TWRP" dedim, sorun çıkmadı. İsterseniz rehbere ekleyin, tekrar teşekkürler.