OnePlusTürkiye Hoş Geldiniz !

OnePlus Bilgi Paylaşım Platformu !!!

Rehber OnePlus TWRPsiz root (tüm modeller için)

Cihazı root etmenin iki yöntemi bulunmaktadır.
Genel olarak TWRP ile Magisk flashlarak root Atma tercih edilir. Ancak bazı modellerden stabil TWRP olmadığı veya hatalar ile dolu olduğu için root Atma işi çıkmaz bir hal alır ancak anlatacağım yöntem ile sıfır risk %100 root işlemi olacaktır.
Tekrar belirtmek istiyorum. Bu işlemi yapmak için boot kilidiniz açık olmalı boot kilidiniz kapalı ise aşağıdaki konudan talimat ve dosya Linkleri içeren konudan destek alarak rahatlıkla boot kilidinizi açabilirsiniz.
USB ayıklama modunu açmayı unutmayın.

Aşağıdaki linkten platform tool (minimal adb) indirip herhangi bir dizine çıkarın.
Aşağıdan Magisk v23 indirip cihaza kurun.

Cihazda yüklü olan Stock veya custom romun boot.img dosyasını cihaz hafızasına atalım.( Stock romda boot.img dosyasını almak extra Bir işlem gerektiriyor onuda aşağıdaki linkteki adımları uygulayarak yapabilirsiniz.

Magisk uygulamasını açıyoruz.
Screenshot_20220218-154412.jpgScreenshot_20220218-154431.jpg
İlk resimde görünen Üstte Magisk yükle yazan yere tıklayıp.
Cihaz hafızasına atılan boot.img dosyasını bulup seçiyoruz işlem bitince Magiski kapatıyoruz.
Cihazı dosya aktarımı modunda pcye bağlayip download klasöründe oluşturduğu yakalanmış img dosyasını platform tool (minimal adb) icinde taşıyıp dosya yoluna CMD yazıp enter yapıyoruz.
CMD ekranına
"Adb devices" yazıp enter yapıyoruz. Cihazda soru sorar onaylıyoruz.
Sonrasında
"Adb reboot bootloader" yazıp enter yapıyoruz.
Cihaz kapanıp fastboot modunda açılır.
"Fastboot devices" yazıyoruz yine enter diyoruz.
Sonrasında
"Fastboot flash boot " yazıp enter yapmadan yamalanmis boot.img dosyasını CMD içine sürükleyip bırakıp enter yapın.
Işlemler bitince CMD ekranına.
"Fastboot reboot" yazıp enter yapın cihaz normal bir şekilde açılır root checker ile rootu kontrol edebilirsiniz

Son düzenleme:
Hocam elinize sağlık op9 cihazı rootladım.Güncelleme yapılamıyor magiksi kaldırınca güncelleme yapılabilirmi.Tekrar rootlamak için yeni sürümü aynı şekildemi rootlamak lazım

Son düzenleme:
Veya custom twrp kurup adb sideload kullanmasını biliyorsanız magisk.zip kullanarakta root atabilirsiniz
magiksi kaldırıp (görüntüleri geri yükle)yapınca fastboot moda atıp cihaz açılmadı.Neyseki kullandığım romun boot img dosyasını flashlayınca açıldı.Güncellemeyi yapıp son sürüm 13.1 boot img ile tekrar root ettim. Tekrar elinize sağlık

Son düzenleme:
Custom TWRP yi android 13 te bi türlü kuramadım.Crdroid 9.5 romu yüklemek için dtbo.vendor boot yükleniyor boot TWRP yüklemeyi bi türlü başaramadım.Cihazı defalarca bootloba düşürüp a11 unbrick rehberinizden tekrar açtım.Android 11 den android 13 son sürüme geçecek bi uygulama veya Xiaomi lerde olduğu gibi miflash rom flaşlama varmıdır.

Custom TWRP yi android 13 te bi türlü kuramadım.Crdroid 9.5 romu yüklemek için dtbo.vendor boot yükleniyor boot TWRP yüklemeyi bi türlü başaramadım.Cihazı defalarca bootloba düşürüp a11 unbrick rehberinizden tekrar açtım.Android 11 den android 13 son sürüme geçecek bi uygulama veya Xiaomi lerde olduğu gibi miflash rom flaşlama varmıdır.
Ne yazık ki yok hocam unbrick dosyası a11 tabanlı belki harici hazırlanmış msm vardır ama ben hiç bakmadım araştırmak lazım

mumei

Üye
hocam yanlış biliyorsam düzeltin. güncelleme geldiğinde magisk içerisinden bir işlem ile root'u devam ettirebiliyorduk. onu da biliyorsanız anlatabilir misiniz? daha sonra yapmak istediğimde bilgi edinmiş olayım.

hocam yanlış biliyorsam düzeltin. güncelleme geldiğinde magisk içerisinden bir işlem ile root'u devam ettirebiliyorduk. onu da biliyorsanız anlatabilir misiniz? daha sonra yapmak istediğimde bilgi edinmiş olayım.
Bu işlem bende hep cihazı bootlopa düşürdü hocam çözmek için üç kez denedim ama cix en iyisi bir tık uzun olan ama stabil olan yamalama ile yapılan şekli bence