OnePlusTürkiye Hoş Geldiniz !

OnePlus Bilgi Paylaşım Platformu !!!

Rehber OnePlus TWRP tüm modeller için

Uyarı:​
TWRP kurulumu için boot kilidi açık olmalıdır. Eğer boot kilidiniz açık değil işe bir alttaki linkte bulunan talimatları uygulayarak sorunsuz şekilde açabilirsiniz.
Boot kilidiniz açık şekilde farz ederek devam ediyorum.

Öncelikle aşağıdaki linkten cihazınızın modeline uyumlu twrp indirin
Twrpyi rar içinde ise çıkarıp rarda değil ise direk adını "recovery.img" yapıp direk C: Program Files/Minimal ADB klasörünün içine atın

1- cihazı ayarlar kısmından derleme numarası yazan yere hızlı hızlı tıklayın ekranda geliştirici seçenekleri aktif edildi yazacak

Screenshot_20220218-120605.jpg

2- ayarlar>sistem> geliştirici seçenekleri girip

Screenshot_20220218-120614.jpg
Resimlerdeki gibi usb ayıklama modunu açın.

3- c://Program Files/Minimal ADB klasörünün içinde dosya yoluna CMD yazıp enter yapın karşınıza CMD ekranını açar.

CMD ekranına aşağıdaki kodları sırayla yazıp işlemleri bitirmesini bekleyin

"Adb devices" cihaz ekranında soru soracak onay verin

"Adb reboot bootloader"

"Fastboot devices"

Cihaz fastboot modunda başlar.
Şimdi iki tür şekilde TWRP şekli var tek seferlik kullanım.
Cihaz normal açıldığında twrp silinmiş olur.
Kalıcı TWRP her recovery açıldığında twrp açılır.
Geçici tavsiye ederim sürekli Twrp ile uğraşan biri değilseniz.
Şimdi cmd ekranına

A) kalıcı TWRP "Fastboot flash recovery " yazıp enter yapmadan indirdiniz twrp dosyasını CMD içine mouse ile sürükleyip bırakın recovery yazısı sonunda bir boşluk bırakıp sürükleme işlemini yapın. direk olarak twrp yolunu yazar enter yapın.
B) geçici TWRP "Fastboot boot " yazıp enter yapmadan indirdiniz twrp dosyasını CMD içine mouse ile sürükleyip bırakın boot yazısı sonunda bir boşluk bırakıp sürükleme işlemini yapın. direk olarak twrp yolunu yazar enter yapın.
Normalde"fastboot flash recovery twrp.img"kalıcı için
"Fastboot boot recovery.img" geçici Twrp içindir komutu kullanılır ancak Twrp dosyasını bulunamadı hatası veriyor CMD ancak sürükleyip içine bırakınca bu hatayı vermiyor.
Son olarak
"Fastboot reboot" yapıp cihazı normal başlatıyoruz.

Tekrar tekrar denememe rağmen olmuyor. Başarılı diyor ama yok. Sıkıntı ne olabilir acaba? 10 pro cihaz. Bootloader açık ve rootlu.

Yaptığım işlemleri tek tek yazayım. Yeniden deniyorum.
Sırasıyla şu komutları giriyorum.

Adb devices"

"Adb reboot bootloader"

"Fastboot devices"

Fastboot flash recovery recovery.img komutunu girip okay. finished yazısını görüyorum.

En sonunda da fastboot reboot yapıp çıkıyorum. Ancak ses kısma ve güç tuşuyla açılan yerden twrpye giremiyorum.

Fastboot boot twrp.img ile deneyin birde hocam.
Sizi direk fastboota atar ses tuşu ile bir aşağıya inip powera basınca twrpye atar direk twrp açması için ya boot komutu yada fastboottta ses kısmaya basıp powera basmanız gerekiyor hocam