OnePlusTürkiye Hoş Geldiniz !

OnePlus Bilgi Paylaşım Platformu !!!

Rehber OnePlus Sürüm düşürme veya Update yapma

Update yapınca sıfırlama gerekmez ama downgrade yani sürüm düşürme yapılırsa format yani sıfırlama isteyebilir cihaz hocam

Axoy

Üye
Merhabalar forumda İlk kullandığım cihazın Kendi bölümünde açtım ancak bu işlem her OnePlus cihaz için geçerlidir.
Bu yüzden dolayı herkesin faydalanması için burayada ekleme kararı aldım.
Işlemlerde takılan sorusu olan yorum atabilir gördüğüm gereken yardımı yapmaya çalışırım.
Konularda gördüğüm kadarıyla update ve downgrade işleminde sıkıntı yaşayanlar vardı.
Kısaca Bir talimat hazırladım.

Update varyant değişimi hepsi yapılabilir bu adımlarla.

1 ilk olarak siteye girin

2 OnePlus bir çok cihazın resmi olarak Türkiye satışı olmadığı için listede çıkmayacaktır.Alttan resimdeki gibi ABD (United states) seçin

Ekli dosyayı görüntüle 238

3 cihazı seçip firmware dosyasını indirin

Ekli dosyayı görüntüle 239
4 inen firmware dosyasının sonunda'.jar' yazısı olur onu silip ' .zip' yazın.
Ekli dosyayı görüntüle 240
Sonrasında firmware dosyasını ana dizine çıkarın resimdeki gibi firmware klasörü ve payload.bin dosyası ana dizinde olacak

Ekli dosyayı görüntüle 241

5 ayarlar güncelleme kısmına geliyoruz
Ekli dosyayı görüntüle 242

6 sağ üstteki Yıldız şeklindeki ayar simgesini tıklıyoruz.

Resimdeki gibi gelir tıklayıp kuruluma başlıyor.

Kurulum 25 dakika kadar sürebilir sabırla bekleyiniz.

Bu işlemler update için downgra ve varyant değişimi için ise 4 adımdan itibaren uygulayınız..
Hocam indiriyorum dosyayı da çıkarıyorum ama güncelleme denetle deyince bişey yok nerede hata yapıyorum anlamadım. Android 13 oneplus 9 cihazım

Merhabalar verilen linkte download sayfası acılmıyor hata veriyor .sayfa1.jpgsayfa1.jpg

Ekli dosyalar

• sayfa2.jpg
    sayfa2.jpg
    174.9 KB · Görüntüleme: 16
Cihazınıza ait bölümde unbrick talimatları ile sürüm düşürme yapılabilir yani hem sürüm düşürme için hemde brickten çıkarma için kullanılır o yöntem cihazınızın forumdaki bölümüne göz atınız

mafi

Üye
Merhaba @SerseriStyLe, cihazım 8T KB2001 bu işlemleri yaparsam IMEI gider mi? Son güncellemelerle pil süremin düştüğünü ve cihazımın ısındığını farkettim. Bu işlerde tecrübem yok. Zenfone 2 vardı bu benzer işlemi onda yapmıştım birtek.

Brick olma ihtimali var mıdır?

İndirdiğim dosya ekte
Screenshot_2023-08-18-16-29-44-48_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Merhaba @SerseriStyLe, cihazım 8T KB2001 bu işlemleri yaparsam IMEI gider mi? Son güncellemelerle pil süremin düştüğünü ve cihazımın ısındığını farkettim. Bu işlerde tecrübem yok. Zenfone 2 vardı bu benzer işlemi onda yapmıştım birtek.

Brick olma ihtimali var mıdır?

İndirdiğim dosya ekte
Ekli dosyayı görüntüle 591
Eski bu talimat a13 de çalışamayacak muhtemelen hocam siz
Bunu uygulayın hem sürüm düşürme hem unbrick için fabrika sürümü a11 kurar sonrasında istediğiniz updateleri alır veya almazsınız size kalmış ayrıca IMEI düşmez oneplus cihazlarda

mafi

Üye
Eski bu talimat a13 de çalışamayacak muhtemelen hocam siz
Bunu uygulayın hem sürüm düşürme hem unbrick için fabrika sürümü a11 kurar sonrasında istediğiniz updateleri alır veya almazsınız size kalmış ayrıca IMEI düşmez oneplus cihazlarda
Bir arkadaşın mesajını okumuştum düştüğüne dair o yüzden sordum.

mafi

Üye

Merhabalar forumda İlk kullandığım cihazın Kendi bölümünde açtım ancak bu işlem her OnePlus cihaz için geçerlidir.
Işlemlerde takılan sorusu olan yorum atabilir gördüğüm gereken yardımı yapmaya çalışırım.
Konularda gördüğüm kadarıyla update ve downgrade işleminde sıkıntı yaşayanlar vardı.

2 OnePlus bir çok cihazın resmi olarak Türkiye satışı olmadığı için listede çıkmayacaktır.Alttan resimdeki gibi ABD (United states) seçin

Sonrasında firmware dosyasını ana dizine çıkarın resimdeki gibi firmware klasörü ve payload.bin dosyası ana dizinde olacak

Bu işlemler update için downgra ve varyant değişimi için ise 4 adımdan itibaren uygulayınız..

Merhaba benim telefonum oneplus 9 le 2115 modeli 13 güncellemesi yaptım pil çabuk bitiyor 11 yada 12 ye geçmek istiyorum bu işlemleri yapsak IMEI gidermi yada bi sorun vs çıkar mı ?

Telefonum Oneplus 9 pro Model LE2123 önceden yerel yükleme ile sıfırlanıyordu fakat şimdi olmuyor. Mevcut yerel yükleme apk.sı maalesef kurulamıyor. önceden android 13 te yerel yükleme yoktu şimdi geliştirici seçenekleri açınca yerel yükleme butonu çıkıyor. indirdiğim ota 11 dosyası doğrulama geçersiz diyor. maalesef ne yaptıysam sürüm düşüremedim. lütfen yardımcı olun. ne yapmam gerekiyor.

merhaba arkadaşım pja110 için ace 2 pro global rom bulamıyorum , nasıl yardımcı olabilirsiniz ? şimdiden teşekkürler