OnePlusTürkiye Hoş Geldiniz !

OnePlus Bilgi Paylaşım Platformu !!!

Rehber Oneplus Nord Open beta Android 11 Rom yükleme

digitech

Üye
Screenshot_20210105-164950__01.jpg

Oneplus Nord beta rom yükleme
Beta romlar stabil olmayıp çeşitli hatalar içerebilir bunu bilerek yükleme yapmalısınız.
Yüklemek isteyenler uygun olan romu indirip dahili depolamanın ana dizinine kopyalayıp Ayarlar/Sistem/Sistem güncellemeleri/Üsteki çarka tıklayıp Yerel yükseltme den romu seçip yükleyebilir.
Geri stabil rom a dönmek isteyenler aşağıdaki uygun olan stabil romu indirip yükleyebilir.

DİKKAT!!! Geri dönüşte telefon sıfırlanmaktadır. Yedek almayı unutmayın.

Değişiklik günlüğü: Google çeviri
Sistem:
Android 11 sürümüne güncelleyin Yeni kullanıcı arayüzü görsel tasarımı, çeşitli ayrıntı optimizasyonları ile size daha rahat bir deneyim sunuyor Bazı üçüncü taraf uygulamaların kararlılığını optimize edin ve kullanıcı deneyimini iyileştirin
Ortam Ekranı:
Parsons School of Design ile ortak bir yaratım olan Insight saat stili yeni eklendi. Telefon kullanım verilerine göre değişecektir (Ayarlamak için: Ayarlar> Özelleştirme> Saat Tarzı) Telefonunuzdaki bir kilit ekranı fotoğrafına göre otomatik olarak bir tel kafes resmi çizebilen Tuval özelliği eklendi (Yol : Ayarlar-Özelleştirme-Duvar Kağıdı-Tuval-Fotoğraf önizlemesini seçin ve otomatik olarak oluşturulabilir) Yeni eklenen 10 yeni saat stili (Ayarlamak için: Ayarlar> Özelleştirme> Saat Stili)
Karanlık Mod:
Koyu Mod için kısayol tuşu eklendi, etkinleştirmek için hızlı ayarı aşağı çekin. Otomatik olarak özelliği açmayı ve zaman aralığını özelleştirmeyi destekler. yol: Ayarlar - Ekran - Karanlık Mod - Otomatik olarak aç - Gün batımından gün doğumuna / Özel zaman aralığı
Raf:
Yeni raf arayüz tasarımı, arayüz daha net Hava durumu widget'ı eklendi, animasyon efekti daha akıllı
Fotoğraf Galerisi:
Hikaye işlevini destekler, depodaki fotoğraflar ve videolar ile otomatik olarak haftalık videolar oluşturur Galerinin yükleme hızını optimize edin ve resim önizlemesi daha hızlıdır.

Open beta 1 romlar

Geri dönüş için Stabil romlar

Beta 2 Rom

Global
Screenshot_20210201-151943.jpg

Beta 2 güncellemesi değişiklilkler
Değişiklik günlüğü:
Sistem
Hesap Makinesi'nin kullanıcı arabirimi görünümünü optimize etti
Kilit ekranındaki bazı simgelerin konumu ve animasyonu optimize edildi
Daha zamanında mesajlar almak için Whatsapp'ın arka plan yönetimi optimize edildi
Cihaz yataydan dikeye döndürüldükten sonra pil simgesinin görüntülenmemesi sorunu düzeltildi.
Dirac Audio Tuner'ın ses efektini ayarlamada başarısız olabileceği küçük olasılık sorunu düzeltildi
Çalar saatlerin ayarlanamaması küçük olasılık sorunu düzeltildi
Messenger Bubbles'ın açılamaması sorunu düzeltildi
Kamera
Histogram ve yatay referans çizgisinin varsayılan olarak kapatılması sorunu düzeltildi
Portre modunda çekim yaparken Derinlik efekti simgesinin yanıp sönmesi sorunu düzeltildi

SIM 2'nin varsayılan kart olarak ayarlanamaması sorunu düzeltildi

Beta 3 rom
Global
Screenshot_20210205-023147.jpg

Yapılan değişiklikler
Sistem
• İş-yaşam dengesinin optimize edilmiş kullanıcı arayüzü ekran efektleri
• Kilit ekranında arama simgelerinin üst üste gelme sorunu düzeltildi
• Koyu modda bildirim çubuğundaki beyaz boşluk sorunu düzeltildi

Kamera
• Kameranın hızlı hareketlerle başlatılamama sorunu düzeltildi
• Ön kamera tarafından kaydedilen ve oynatılamayan videoyla ilgili sorun düzeltildi

Ortam Ekranı
• Canvas AOD'nin etkinleştirilememesine ilişkin küçük olasılık sorunu düzeltildi

Saat
• Çalar saatlerin ayarlanamamasıyla ilgili küçük olasılık sorunu düzeltildi

Son düzenleme:

Power

Yönetici
Kurucu
Ekli dosyayı görüntüle 44

Nord için open beta rom çıkmıştır. Beta romlar stabil olmayıp çeşitli hatalar oluşabilmektedir bunu bilerek yükleme yapın.
Yüklemek istenler uygun olan romu indirip dahili depolamanın ana dizinine kopyalayıp Ayarlar/Sistem/Sistem güncellemeleri/Üsteki çarka tıklayıp Yerel yükseltme den romu seçip yükleyebilir.
Geri stabil rom a dönmek isteyenler aşağıdaki uygun olan stabil romu indirip yükleyebilir.

Sistem:
Android 11 sürümüne güncelleyin Yeni kullanıcı arayüzü görsel tasarımı, çeşitli ayrıntı optimizasyonları ile size daha rahat bir deneyim sunuyor Bazı üçüncü taraf uygulamaların kararlılığını optimize edin ve kullanıcı deneyimini iyileştirin
Ortam Ekranı:
Parsons School of Design ile ortak bir yaratım olan Insight saat stili yeni eklendi. Telefon kullanım verilerine göre değişecektir (Ayarlamak için: Ayarlar> Özelleştirme> Saat Tarzı) Telefonunuzdaki bir kilit ekranı fotoğrafına göre otomatik olarak bir tel kafes resmi çizebilen Tuval özelliği eklendi (Yol : Ayarlar-Özelleştirme-Duvar Kağıdı-Tuval-Fotoğraf önizlemesini seçin ve otomatik olarak oluşturulabilir) Yeni eklenen 10 yeni saat stili (Ayarlamak için: Ayarlar> Özelleştirme> Saat Stili)
Karanlık Mod:
Koyu Mod için kısayol tuşu eklendi, etkinleştirmek için hızlı ayarı aşağı çekin. Otomatik olarak özelliği açmayı ve zaman aralığını özelleştirmeyi destekler. yol: Ayarlar - Ekran - Karanlık Mod - Otomatik olarak aç - Gün batımından gün doğumuna / Özel zaman aralığı
Raf:
Yeni raf arayüz tasarımı, arayüz daha net Hava durumu widget'ı eklendi, animasyon efekti daha akıllı
Fotoğraf Galerisi:
Hikaye işlevini destekler, depodaki fotoğraflar ve videolar ile otomatik olarak haftalık videolar oluşturur Galerinin yükleme hızını optimize edin ve resim önizlemesi daha hızlıdır.

Open beta romlar

Eline sağlık hocam

Ekli dosyayı görüntüle 44

Nord için open beta rom çıkmıştır. Beta romlar stabil olmayıp çeşitli hatalar oluşabilmektedir bunu bilerek yükleme yapın.
Yüklemek istenler uygun olan romu indirip dahili depolamanın ana dizinine kopyalayıp Ayarlar/Sistem/Sistem güncellemeleri/Üsteki çarka tıklayıp Yerel yükseltme den romu seçip yükleyebilir.

Sistem:
Ortam Ekranı:
Karanlık Mod:
Raf:
Fotoğraf Galerisi:

Open beta romlar

Herhangi bir sorun var mı. Açılmayan program vs. Batarya durumu nasıl.

digitech

Üye
Bir sorunla karşılaşmadım. Benim kullandığım uygulamalarda sıkıntı olmadı. Arayüz daha akıcı uygulama açılışları daha hızlandı gibi. Batarya konusunda yorum yapmak istemiyorum. Ben biraz karışık kullanıyorum mobil veri ve wifi yi. İşyerinde vpn kullanıyorum ama göze batan bir değişiklik farketmedim.
Sadece root sıkıntı oldu onu da magisk-v21.2 beta sürümü ile hallettim.
@osmnipekko

Merhabalar aranıza yeni katıldım Nord ile ancak android 11 de bildirimleri beğenmediğim ve cihaz pil performansı 5 saat ekran süresine düştüğü için oxygen os 10.5 e geri dönmek istiyorum ama malum yolla imei atılmış bir cihaz geri dönersem imei silinir mi acaba ?

digitech

Üye
Merhabalar aranıza yeni katıldım Nord ile ancak android 11 de bildirimleri beğenmediğim ve cihaz pil performansı 5 saat ekran süresine düştüğü için oxygen os 10.5 e geri dönmek istiyorum ama malum yolla imei atılmış bir cihaz geri dönersem imei silinir mi acaba ?
Merhaba, Oneplus telefonlarda xiaomi gibi imei silinme durumu olmuyor. Konuda yazdığım gibi geri dönüşte tel. sıfırlanıyor yedek almayı unutmayın.

digitech

Üye
Cihazım india mı global mi nasıl anlayabilirim veya global rom yükleyebilirmiyim india cihazıma ? Modelim AC 2001
AC2001 Hindistan modeli muhtemelen DA rom yüklüdür.
Ayarlar/telefon hakkında ya girip bakabilirsin
AC01AA Global
AC01BA Europe
AC01DA India

DA ise AA (global) e geçmek için linkteki romu indirip ilk mesaj da anlatılan şekilde yükleyebilirsiniz.

AC2001 Hindistan modeli muhtemelen DA rom yüklüdür.
Ayarlar/telefon hakkında ya girip bakabilirsin
AC01AA Global
AC01BA Europe
AC01DA India

DA ise AA (global) e geçmek için linkteki romu indirip ilk mesaj da anlatılan şekilde yükleyebilirsiniz.
Teşekkürler dedikleriniz gibi yaptım ancak nedense hava durumu uygulaması,notlar ve widgetler kayboldu apk yüklesem bile çalışmıyor.

İyi akşamlar oneplus cihazlarda sıfır gibi xiaomi de olduğu gibi yazılım atılmıyor mu bir programla sanki telefon kasıyor geri dönüş yaptığımdan beri.

digitech

Üye
İyi akşamlar oneplus cihazlarda sıfır gibi xiaomi de olduğu gibi yazılım atılmıyor mu bir programla sanki telefon kasıyor geri dönüş yaptığımdan beri.
Sorun düzeldi mi bilemiyorum ama öncelikle fabrika ayarlarını deneyin. Bir geliştirici tarafından fastboot rom hazırlanmış onu da deneyebilirsiniz. Ancak bunu ben denemedim ne gibi sonuç verir bilemiyorum.

Open Beta dan stabile geri dönüş için izlenen adımlar nelerdir ? Stock recovery den install zip seçeneği yok. Birde global ile india arasın da ki farkları kullanan arkadaşlar cevaplayabilir mi ?