OnePlusTürkiye Hoş Geldiniz !

OnePlus Bilgi Paylaşım Platformu !!!

Rehber OnePlus 9 Unbrick/Android 11 Dönüş Rehberi

scelik

Üye
Rar içinden çıkarın msmtool yazacak exe adında inen dosyayı rardan çıkarınca ne çıkıyor schreenshot atar mısınız görmem için
hocam tekrar indirdim videodaki gibi çıktı. buradaki dosyalar ile videodaki gibi android 11 e indirip daha sonra imei repair yapabilriim sanırım. geliştirici seçeneklerinden de oem ve usb açmak gerekiyor sanırım. 3 aydır kullandığım telefon imei ye düştü bu saattensnra düşmez diye düşünüyordum bende

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    62.2 KB · Görüntüleme: 35
hocam tekrar indirdim videodaki gibi çıktı. buradaki dosyalar ile videodaki gibi android 11 e indirip daha sonra imei repair yapabilriim sanırım. geliştirici seçeneklerinden de oem ve usb açmak gerekiyor sanırım. 3 aydır kullandığım telefon imei ye düştü bu saattensnra düşmez diye düşünüyordum bende
Alakası yok usb ayıklama açıp engineer apk kurun boot kilidi açmak gerekmez diye hatırlıyorum ama siz yinede açın hocam sıkıntı olmaz

scelik

Üye
Alakası yok usb ayıklama açıp engineer apk kurun boot kilidi açmak gerekmez diye hatırlıyorum ama siz yinede açın hocam sıkıntı olmaz
hocam engineer mode açılmıyr bende. apk olarak kurmaya çalışınca başka bir uygulama uzantısı ile çakışyıor diyor. baktığımda da engineer mode v13 diye uygulama var root lamak ta istemiyorum . araştırınca da root vb atmadan android 11 e düşürüp o videodaki gibi imei yapılabiliyormuş diye öğrendim. snrasında zaten yine güncellerim diyorum. ??

hocam engineer mode açılmıyr bende. apk olarak kurmaya çalışınca başka bir uygulama uzantısı ile çakışyıor diyor. baktığımda da engineer mode v13 diye uygulama var root lamak ta istemiyorum . araştırınca da root vb atmadan android 11 e düşürüp o videodaki gibi imei yapılabiliyormuş diye öğrendim. snrasında zaten yine güncellerim diyorum. ??
Yav a11 kurunca açılacak işte size onu demek istiyorum.
Msmtool ile stock Roma dönünce kurunca çalışacak engineer menü

Ekli dosyayı görüntüle 216

Cihaz bootloop yani açılış ekranında kaldığı zaman kurtarmak için işinize yarayacaktır.

1- aşağıdan global rom dosyasını indirin
2-asagidan OnePlus driverlari Indirin ve kurun
3-Msmdownload programını açıp login yapıp other seçip devam edin.(MSM dosyası Stock romun içinde gelir)

4- cihaz kapalı konumda ses açma ve kısma (volume up and down) tuşuna basılı tutarak cihazı USB ile pcye bağlayın aygıt yöneticisinde cxihazın portu görünür.

5- sol üstten 'enum' basıp cihazı algılamasını sağlayın.

6-Target gelince 02 tıklayıp kuruluma başlayın.

Kısaca bilgi.

Ben global seçim yaptım bir iki değişik varyant rom daha var burada amaç cihazı açılır hale getirmek sonrasında başka romlara geçiş yapabilirsiniz.

Not: işlem bitmediği sürece cihazı USB den ayırmayın.
Hocam cihaz brick olup a11 dönünce,tekrar direk a13 yapamıyormuyuz.Güncelle güncelle gına geldi

scelik

Üye
Her update içinde gereken dosyalar var haliyle olmuyor hocam sırayla almak gerekiyor
hocam kolay gelsin bu gün herşeyii yedekleyip usb ayıklamayı açtım videodaki gibi uygulamayı çalıştırdım ama resimdeki gibi açılıyor uygulama. videoda uygulamada seçenekler çıkıyor . nedenini biliyor musunuz. teşekkürler

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    99.4 KB · Görüntüleme: 13
Hocam engineer apk yı oneplus 9'a kurmak için nereden indireyim? Apk mirror sitesinde bir uygulama var ama oldukça eski. Oneplus 9 için hangi engineermode apk sını indirmek gerekir?

android 11 de güncelleme sorunu yaşıyorum. yükleme sorunu hatası veriyor. android yükseltme için msm ile yüklenen güncel rom dosyası var mı ?

android 11 de güncelleme sorunu yaşıyorum. yükleme sorunu hatası veriyor. android yükseltme için msm ile yüklenen güncel rom dosyası var mı ?
Varyant değişimi yapın sizde hocam ama msm olarak genelde aynı varyant rom var elimde telefon içinden ota update ile varyant değişimi yapılır basit işini bilen biri için

mst37

Üye
Varyant değişimi yapın sizde hocam ama msm olarak genelde aynı varyant rom var elimde telefon içinden ota update ile varyant değişimi yapılır basit işini bilen biri için
Hocam aynı sorun bendede var yardımcı olurmusunuz ota ile nasıl yapacağım acemiyim bu işlere.
Oxygen updater ile son güncelleme olan android 13.1 indirdim onu manuel yüklesem olurmu

İyi gunler oneplus 9 le2115 tel android 12 de mobil data sorunu yasadigim icin burdaki dosyadan global 11.2.4.4.yukleyerek 11 geri dondum.M9bil datam geldi fakat bu seferde ne mobil veri nede wifiden android guncellemesi yapamiyorum.Guncellemeyi buluyor.Kur deyince guncelleme hatasi diyor.Ysrdim edebilirmisiniz rica etsem

Ekli dosyalar

• IMG-20231225-WA0019.jpg
    IMG-20231225-WA0019.jpg
    66.2 KB · Görüntüleme: 2