OnePlusTürkiye Hoş Geldiniz !

OnePlus Bilgi Paylaşım Platformu !!!

Rehber ONEPLUS 9 PRO TMOBİLE 2127 CİFT SİM YAPMA "GERÇEK MANADA AVRUPA (GLOBAL) YAPMA REHBERİ

18- Twrp de install zip üzerinden E2120_11_C_OTA_1020_all_b0b4f9_00011011.zip dosyasını seçip yükleyin. işlem bittiğinde sim kart yuvasını geri takın !! ardından reboot system seçip telefonu açın.Eğer cihaz bootloop düşerse ses kısmaya basılı tutarak recovery mode girin ve format data diyerek cihazı sıfırlayın.Muhtemelen gene bootloop olacaktır ancak mesele yok işlemimiz tamamdır.

18. Adımı bu şekilde yaparak kendim hallettim emeği geçenlere teşekkürler. Allah razı olsun.

yalavuz21

Moderatör
18- Twrp de install zip üzerinden E2120_11_C_OTA_1020_all_b0b4f9_00011011.zip dosyasını seçip yükleyin. işlem bittiğinde sim kart yuvasını geri takın !! ardından reboot system seçip telefonu açın.Eğer cihaz bootloop düşerse ses kısmaya basılı tutarak recovery mode girin ve format data diyerek cihazı sıfırlayın.Muhtemelen gene bootloop olacaktır ancak mesele yok işlemimiz tamamdır.

18. Adımı bu şekilde yaparak kendim hallettim emeği geçenlere teşekkürler. Allah razı olsun.
Asıl ben teşekkür ederim ne demek , çalışmalarım devam ediyorum OnePlus 9 2115 TE gerçek manada çift sim oldu rehberimi kisaltmaya çalışıyorum kısaltıp kisaltmazda buraya yazacağım , ayriyetten 10 pro IMEI çalışmalarım haftaya başlayacak şimdiden bilgi vereyim dedim kazamiz mübarek olsun

Kalkar evet son kısımda bir düzeltme yapayım naçizane sanırım uzaktan desteğe göre yazılmış twrp den zip install diyerek o adımı geçebilirsiniz minimal ADB karıştırmadan konu sahibi o kısmı da güncellerse iyi olur.
hocam bugün dediğinizi denedim adb ile komut yazmak daha mantıklı twrp den install dediğinizde aslında beta rom gibi bişey kuruyor ve bekletiyor gerek yok adb ile script gibi bişey yazıyor bizim işimizi gören kısım bu twrp den install dediğimde telefon açıldı diğer türlü denedim telefon açılmadı açılmasına gerek yok msm den tekrar sıfırlrama yapacağımız için :)

hocam bugün dediğinizi denedim adb ile komut yazmak daha mantıklı twrp den install dediğinizde aslında beta rom gibi bişey kuruyor ve bekletiyor gerek yok adb ile script gibi bişey yazıyor bizim işimizi gören kısım bu twrp den install dediğimde telefon açıldı diğer türlü denedim telefon açılmadı açılmasına gerek yok msm den tekrar sıfırlrama yapacağımız için :)
nasıl kolayınıza geliyorsa hocam benim kolayıma öyle geldiği için yazmıştım

çift sime geçiş yaptım nihayet. çift sim slotu az önce elime ulaştı herşey yolunda sim1 ve sim2 de sinyal aldım. selim yalavuz ve emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

ayrıca slot isteyen olursa renk uyumu falan birebir aynı ve kaliteli malzeme ben memnun kaldım alacak arkadaşlara linkini bırakıyorum.

afd2d

Üye
Merhaba,

Rehberdeki işlemler uygularken elimizde çift sim yuvasının o an mevcut olması gerekiyor mu?

yalavuz21

Moderatör
bence 8. ve 9. adımlara gerek yok android 11 de mobil veri gelmiyorsa yapabilirsiniz tabi
Neredeyse 100 tane cihaz yaptım hocam , dediğiniz bir kaç telefonda oldu ama her telefon aynı işlemler yapılmasına rağmen aynı tepkileri vermiyor , android 12 TMO kullanan biri için bu rehber yazıldı , android 11 tmodaysaniz 8 ve 9 a gerek olmadanda yapabilirsiniz ama rehber tüm herkes için olduğundan herkesi düşünerek bir rehber hazırlama durumunda kaldım hatta rehberi dahada kisaltabilirim ama her cihaz için hangi maddelere gerek olmadığını tek tek yazmak zorunda kalırım o zamanda saygılar kolay gelsin

Peki bu işlemler kalıcı mı...mesela custom rom yükledik sonra tekrar oxigen e döndük şebeke problemi olur mu aynı işlemleri yapmak gerekir mi

unknown partition 'modem_aC:\3-modem_a.img'
error: cannot determine image filename for 'modem_aC:\3-modem_a.img'
15.madde modem flashlama yaparken bu hatayı veriyor