OnePlusTürkiye Hoş Geldiniz !

OnePlus Bilgi Paylaşım Platformu !!!

Yardım OnePlus 10 pro güncelleme sorunu

Değerli forum katılımcıları,

Son 5 yılda kesintisiz olarak ve üçüncü kez Oneplus telefon kullanıcısıyım (Önce 6T sonra 7 Pro)
İlk defa 10 pro modelinde sıkıntı yaşıyorum.
Sıkıntımın sorunu Aliexpresten aldığım Çin versiyonunun Global ROM yüklü haline güncelleme indirip yükleyemiyor olmam.
Bu konuda zannediyorum dünya çapında belki binlerce insan sorun yaşıyor.
Lütfen bu sorunu çözmüş bir arkadaşımız var ise, allah rızası için ya burada bizlere tane tane resimli anlatsın ya da lütfen youtube'de bu konuda bir
video çekip yayınlasın ve linkini burada paylaşsın ki izleyip sindirererk anlayabilelim.
İngilizce Oneplus forumlarda bu sorunu çözenler olduğunu okudum. Fakat onlar Ayarlar'ın altında ---- Sistem Güncellemeleri ------ Yerel Güncellemeler ( Settings ------ System Updates ----- Local updates ) den bahsediyorlar.
Benim telefonumda, ayarlarda Sistem Güncellemeleri diye bir başlık yok . Bu nasıl kaybolmuş olabilir? Kaybolmuşsa nasıl geri getirilir?
Eğer bu sekmeyi geri getirebilirsem Oxygen Updater uygulaması yardımı ile telefonu önce Hint Sürümüne geçirip, daha sonra güncellemeyi indirip kurabileceğimi söylüyorlar.
Fakat o işlemler de çok karmaşık görünüyor. Bir yandan Oxygen Updater ile güncelleme paketini (4.20 küsür GB) indiriyorsunuz, diğer taraftan bu benim telefonumda şimdilik kayıp olan Sistem Güncellemeleri --- Yerel Güncellemeler sekmesi ile Oneplus'un paylaştığı linkten bir zip dosyası indirip sonra onun uzantısını .APK olarak değiştirip kuruyorsunuz diyorlar.
Bende bütün bunları sakince becerebilecek zihinsel donanım ve kabiliyet ve sabır yok. Bu neden böyle oldu? Aya insanlı uzay aracı götürmekten, atom bombası yapmaktan daha karmaşık bir prosedür silsilesi ile güncelleme kurmak nedir, anlamıyorum?
Lütfen yardım ediniz.
Cihazın tam kapsamlı talimatları ne yazık ki piyasada yok ben bile ilk çıktığı gün almayı düşünüyorken hala beklemedeyim hocam

Anyway

Üye
Slm One plus 10 pro bein connect spor kanallarına girince beklenmedik hata uyarısı veriyor bunun hakkında bilgisi olan varmıScreenshot_2022-08-09-15-45-01-82_2b13104eb5f4fa2f5ee3ef5fcf9b426f.jpg

Son düzenleme:
merhaba güncelleme sorunu yaşayan arkadaşlar için çözümü yazıyorum.

önce play store'dan oxygen updater isimli uygulamayı yüklüyoruz.program otomatik olarak telefon için yayınlanmış son güncelleme paketini dahili hafızaya zip paketi olarak güzelce indiriyor.şu anki paket 4,9gb boyutunda.

daha sonra OPLocalUpdate_For_Android12.apk isimli apkyı indirip yüklüyoruz.

bu programı açıp sağ üstteki 3 noktadan oxygen updater programının indirdiği zip dosyasını seçiyoruz ve yükle diyoruz.işte bu kadar... güncellememiz rootsuz bootsuz ıvız zıvırla uğraşmadan güzelce yükleniyor.bu arada oxygen updater ile indirdiğimiz güncelleme paketi android 13 ve oxygenos 13
apk:

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-10-05-13-09-06-31_fc704e6b13c4fb26bf5e411f75da84f2.jpg
    Screenshot_2022-10-05-13-09-06-31_fc704e6b13c4fb26bf5e411f75da84f2.jpg
    386.7 KB · Görüntüleme: 15
Selamlar. Dediğinizi aynen yapıyorum. Ancak sisteminiz güncel diyor. 2210 üzerine 2215 olması lazım cihaz. 2213 sanırım normal güncelleme alan cihaz. Sıkıntısız güncelleme için hangisine geçmek lazım?

Güncelleme: 2213 romunu indirip flaşladım. avrupa sürümüne geçiş yapmış oldu. Sorun yok.

Son düzenleme: