OnePlusTürkiye Hoş Geldiniz !

OnePlus Bilgi Paylaşım Platformu !!!

Yardım One plus 8t şebeke sorunu

Yaklaşık 45 gündür one plus 8t Avrupa modeli kullanıyorum ancak aldığım günden beri şebeke sorunum hiç bitmedi her gün 4-5 defa şebeke kesiliyor var gibi görünüyor ancak yok gidiyor Oxygen Update uygulamasından sürümü Avrupa yükledim ama sorun aynen devam ediyor lütfen yardım edin lütfen

sorunun nedeni nedir acaba? avrupa romlu cihaza global uptade yapılmasından dolayı mı şebeke sorunu var. ben mi10t kullanıyorum otomatik güncelleme geldi güncelledim daha sonra şebeke sorunlarım basladı. üzerine 1 güncelleme daha geldi tekrar güncelledim sorun geçmedi. oneplus 8t ye geçeceğim yine şebeke sorunları yaşamak istemiyorum. şebeke sorunları nasıl çözülür yardımcı olur musunuz

Power

Yönetici
Kurucu
sorunun nedeni nedir acaba? avrupa romlu cihaza global uptade yapılmasından dolayı mı şebeke sorunu var. ben mi10t kullanıyorum otomatik güncelleme geldi güncelledim daha sonra şebeke sorunlarım basladı. üzerine 1 güncelleme daha geldi tekrar güncelledim sorun geçmedi. oneplus 8t ye geçeceğim yine şebeke sorunları yaşamak istemiyorum. şebeke sorunları nasıl çözülür yardımcı olur musunuz
Bende şuan 8t var şebeke problemim yok

Merhaba, bende de Hindistan cihazı Hindistan romu yüklü. Şebeke sorunu dahil, hiçbir sorun yaşamadım şimdiye kadar. Aynı cihaz eşimde de var. Onda da bir sorun olmadı.

Değerli hocam bu aralar şebeke problemi çeken çok nedense en son guncellemede oluşmuş güncelleme ile sorun giderilecekmis
Ben de biraz araştırınca şebeke sorunu yaşayan bir kaç 8T kullanıcısı gördüm. inşallah oneplus şirketi güncelleme ile sorunu çözer. mi10T güncellemelerle de sorunu çözemedi bir kaç güne Oneplus 8T ye geçiyorum

Power

Yönetici
Kurucu
Ben de biraz araştırınca şebeke sorunu yaşayan bir kaç 8T kullanıcısı gördüm. inşallah oneplus şirketi güncelleme ile sorunu çözer. mi10T güncellemelerle de sorunu çözemedi bir kaç güne Oneplus 8T ye geçiyorum
Oneplus en sorunsuz güncelleme yayınlayan firma benim gözümde mutlaka çözecektir..

Lotus

Üye
global olan eu mu yükleyecek. global olduğunu nasıl anlarım. birde nasil nerden yüklenecek eu rom. bilgiler gidecek denmiş. yedekk alip geri yüklesem olurmu bilgileri

Oneplus en sorunsuz güncelleme yayınlayan firma benim gözümde mutlaka çözecektir..
oneplus 8T ye geçiş yaptım. güncelleme de geldi ama güncelleme yapmadım bekliyorum. telefonda olan sürüm. Oxygen OS 11.0.5.6.KB05AA
Telefona kurulum yapar yapmaz gelen güncelleme ise Oxygen OS 11.0.7.9.KB05AA
şebeke sorunu yaşamamak için güncelleme yapmaktan korkuyorum. benim telefon global versiyon mu avrupa versiyon mu onu da bilmiyorum.
4 ay önce eşime oneplus nord almıştım ona güncellemeler geldi yükledik sorunsuz çalışıyor. onun derleme numarası ise Oxygen OS 11.AC01DA
onun telefonu global mi çin mi avrupa mı bilgisi olan cevap yazabilir mi?

ZENGİN

Mod Adayı
oneplus 8T ye geçiş yaptım. güncelleme de geldi ama güncelleme yapmadım bekliyorum. telefonda olan sürüm. Oxygen OS 11.0.5.6.KB05AA
Telefona kurulum yapar yapmaz gelen güncelleme ise Oxygen OS 11.0.7.9.KB05AA
şebeke sorunu yaşamamak için güncelleme yapmaktan korkuyorum. benim telefon global versiyon mu avrupa versiyon mu onu da bilmiyorum.
4 ay önce eşime oneplus nord almıştım ona güncellemeler geldi yükledik sorunsuz çalışıyor. onun derleme numarası ise Oxygen OS 11.AC01DA
onun telefonu global mi çin mi avrupa mı bilgisi olan cevap yazabilir mi?
Telefonun hangi versiyon olduğu yüklü sürüm ile anlaşılmaz hocam, ayarlardan telefon hakkında bölümüne girin orda aşağıda model olarak kod yazar. global. çin veya hint versiyon olduğu anlaşılır. romlar ise her versiyon telefona yüklenebilir. mesela eu rom yükleyince telefon global veya çin modele dönüşmez sadece sürüm değişmiş olur. sizin sürüm global ancak telefonunuz hakkında bir şey diyemem.

Telefonun hangi versiyon olduğu yüklü sürüm ile anlaşılmaz hocam, ayarlardan telefon hakkında bölümüne girin orda aşağıda model olarak kod yazar. global. çin veya hint versiyon olduğu anlaşılır. romlar ise her versiyon telefona yüklenebilir. mesela eu rom yükleyince telefon global veya çin modele dönüşmez sadece sürüm değişmiş olur. sizin sürüm global ancak telefonunuz hakkında bir şey diyemem.
Oneplus 8T>>>>Model KB2003 yazıyor
Oneplus Nord >>>Model AC2001 yazıyor (buna gelen güncellemeleri yüklemiştik şu an android 11 yüklü)
hangi rom yüklü nasıl anlarız. güncelleme yapmaya korkuyorum yardımcı olursanız sevinirim

ZENGİN

Mod Adayı
Oneplus 8T>>>>Model KB2003 yazıyor
Oneplus Nord >>>Model AC2001 yazıyor (buna gelen güncellemeleri yüklemiştik şu an android 11 yüklü)
hangi rom yüklü nasıl anlarız. güncelleme yapmaya korkuyorum yardımcı olursanız sevinirim

OnePlus 8T için:
Telefon sürümü / yazılım
KB2000 Çin sürüm
KB2001 / KB05DA - hint sürüm/hint yazılım
KB2003 / KB05BA - EU sürüm/eu yazılım
KB2005 / KB05AA - global sürüm / global yazılım
KB2007 / KB05CB - T-Mobile sürüm/ t mobile yazılım
Telefonunuzdaki rom ne ise bir sonraki yazılım güncellemesi de ona göre gelir. Yani sorun olmaz.

OnePlus 8T için:
Telefon sürümü / yazılım
KB2000 Çin sürüm
KB2001 / KB05DA - hint sürüm/hint yazılım
KB2003 / KB05BA - EU sürüm/eu yazılım
KB2005 / KB05AA - global sürüm / global yazılım
KB2007 / KB05CB - T-Mobile sürüm/ t mobile yazılım
Telefonunuzdaki rom ne ise bir sonraki yazılım güncellemesi de ona göre gelir. Yani sorun olmaz.
çok teşekkürler bilgilendirmeleriniz için. NORD ile ilgili bilginiz var mı acaba

Makale_Helvetia

Mod Adayı
malesef EU ve AA sürümde de problem yaşıyor kullanıcılar,genel olarak sürüm kaynaklı sanırım. yeni güncellemenin de eli kulağındadır artık, büyük ihtimal sorunu çözecektir kökünden

Aynı sorunu 1 aydır yaşıyorum. Şebeke gidince mecburen tlfnu kapatıp açıyorum. Cihazım kb2003. Az önce yeni güncellemeyi de yaptım ve telefon ilk 1 saatte çok daha berbat hale geldi, şebeke gidiyo ve internete girilmiyo,ardından 3-5 dk içinde yine düzeliyo. 2 kere tlfnu aç kapa yaptım ve sanki şuan düzeldi gibi. Yalnız ben bu şebeke sorunun bu güncelleme ile çözüldüğünü düşünmüyorum.