OnePlusTürkiye Hoş Geldiniz !

OnePlus Bilgi Paylaşım Platformu !!!

Custum Rom Jaguar v38 Custom Rom(a11)

Custum Rom
Merhabalar dostlar uzun bir aradan sonra Ufak tefek kendi kullandığım ve memnun kaldığım Bir geliştiricinin Custom romunu paylaşmak istedim.
Romdan kısaca bahsetmek gerekirse;
Rom a11 tabanlı ve aşırı derece performans amaçlı şarj oyun vb.. kullanımlarda ısınma donma kasma vs sorunlar çıkarmamaktadır.
Önceki cihazım op8t aynı şekilde bu geliştiricinin romunu kullandım ve çok memnunumdum ki hala öyleyim.
Direk olarak son çıkan versiyonu ekliyorum.
Update geldikçe eklemeleri yapacağım.
Geliştiricinin verdiği son bilgiler translate şekilde paylaşıyorum.
Rom kontrolü, özel Güç seçenekleri, Durum çubuğu, Düğmeler, Gezinme çubuğu, Hızlı ayarlar, Ekran kilidi, Bildirimler, Jestler, Temalar vb. ile

Ağır şekilde modifiye edilmiş Art, Bionic System/Vold ve System/Security

Type Zero sms ("sessizce onaylandı") için Telefoni yanıtını devre dışı bırakma

Captive Portal kaydını devre dışı bırakmak için geçiş

Hoparlör yakınlık sensörü geçişi - kulağa gelmediğinde hoparlöre otomatik olarak geçmesi ayarlanabilir

About menüsünde IMEI ve telefon numaraları gizli

Dahili şifreli DNS sağlayıcıları, örneğin: Cloudflare (ABD); LibreDns (Almanya); AdguardDns (Kıbrıs); ve PowerDns (Hollanda)

Wakelock ve Alarm engelleyici

Tamamen çalışan Arama kaydı, tuş takımında görünür bir düğme ile

PowerOn alarmıyla çalışacak şekilde değiştirilmiş Deskclock uygulaması. Uygulama, zamanlanmış zamandan 2 dakika önce telefonu başlatacak ve alarma zamanında tetikleyecek

Varsayılan Karanlık mod

Tüm düzenli özelleştirmeler artı. Hangi özelliğin eksik olduğunu bana söyleyin.

Ön hazırlanmış Magisk 23 (yakında 9 Pro için). Flashlamak zorunda kalmayacaksınız, sadece Magisk yöneticisini kurmanız yeterli olacaktır.

Not: Romu kurmadan önce a11 Stock rom cihaza kurulu olmalıdır.Custom recovery ile adb sideload komutu ile kurulum yapılacak kurulum sonrası factory reset atılırsa temiz kurulum olur.
Sonraki gelen versiyonlarda aynı şekilde kurulum yapılacak ama format atılmayacak bu şekilde data kaybı olmayacaktır.
Ayrıca cihazım convert cihaz olmasına karşın yani T-Mobile den globale convert edilmiş bir cihaz olmasına rağmen hiç bir sorun veya sıkıntı yaşamadım bu zamana kadar.
Rom için >>
Bazı SS ekliyorum görünümü merak edenler için
1699726486159.gif

Ekli dosyalar

• 1699726486178.gif
    1699726486178.gif
    42 bayt · Görüntüleme: 21
  • Screenshot_20231111-212637_Ayarlar.png
    Screenshot_20231111-212637_Ayarlar.png
    249.1 KB · Görüntüleme: 22
  • Screenshot_20231111-212632_OnePlus_Settings.png
    Screenshot_20231111-212632_OnePlus_Settings.png
    168.7 KB · Görüntüleme: 21
  • Screenshot_20231111-212623_Ayarlar.png
    Screenshot_20231111-212623_Ayarlar.png
    131.1 KB · Görüntüleme: 19
  • Screenshot_20231111-212614_Ayarlar.png
    Screenshot_20231111-212614_Ayarlar.png
    214.5 KB · Görüntüleme: 21
  • Screenshot_20231111-212602_Ayarlar.png
    Screenshot_20231111-212602_Ayarlar.png
    161.1 KB · Görüntüleme: 19
  • Screenshot_20231111-212611_Ayarlar.png
    Screenshot_20231111-212611_Ayarlar.png
    229.2 KB · Görüntüleme: 21
  • Screenshot_20231111-212618_Ayarlar.png
    Screenshot_20231111-212618_Ayarlar.png
    228.2 KB · Görüntüleme: 20
  • Screenshot_20231111-212606_Ayarlar.png
    Screenshot_20231111-212606_Ayarlar.png
    228.9 KB · Görüntüleme: 17
Ss

Ekli dosyalar

• Screenshot_20231111-212637_Ayarlar.png
    Screenshot_20231111-212637_Ayarlar.png
    249.1 KB · Görüntüleme: 11
  • Screenshot_20231111-212618_Ayarlar.png
    Screenshot_20231111-212618_Ayarlar.png
    228.2 KB · Görüntüleme: 10
  • Screenshot_20231111-212632_OnePlus_Settings.png
    Screenshot_20231111-212632_OnePlus_Settings.png
    168.7 KB · Görüntüleme: 10
  • Screenshot_20231111-212623_Ayarlar.png
    Screenshot_20231111-212623_Ayarlar.png
    131.1 KB · Görüntüleme: 10
  • Screenshot_20231111-212614_Ayarlar.png
    Screenshot_20231111-212614_Ayarlar.png
    214.5 KB · Görüntüleme: 8
  • Screenshot_20231111-212611_Ayarlar.png
    Screenshot_20231111-212611_Ayarlar.png
    229.2 KB · Görüntüleme: 8
  • Screenshot_20231111-212602_Ayarlar.png
    Screenshot_20231111-212602_Ayarlar.png
    161.1 KB · Görüntüleme: 8
  • Screenshot_20231111-212606_Ayarlar.png
    Screenshot_20231111-212606_Ayarlar.png
    228.9 KB · Görüntüleme: 7
  • Screenshot_20231111-212559_Ayarlar.png
    Screenshot_20231111-212559_Ayarlar.png
    243.2 KB · Görüntüleme: 8
  • Screenshot_20231111-212549_Ayarlar.png
    Screenshot_20231111-212549_Ayarlar.png
    214.3 KB · Görüntüleme: 10

manhat

Üye
Merhabalar dostlar uzun bir aradan sonra Ufak tefek kendi kullandığım ve memnun kaldığım Bir geliştiricinin Custom romunu paylaşmak istedim.
Rom a11 tabanlı ve aşırı derece performans amaçlı şarj oyun vb.. kullanımlarda ısınma donma kasma vs sorunlar çıkarmamaktadır.
Önceki cihazım op8t aynı şekilde bu geliştiricinin romunu kullandım ve çok memnunumdum ki hala öyleyim.
Rom kontrolü, özel Güç seçenekleri, Durum çubuğu, Düğmeler, Gezinme çubuğu, Hızlı ayarlar, Ekran kilidi, Bildirimler, Jestler, Temalar vb. ile

Hoparlör yakınlık sensörü geçişi - kulağa gelmediğinde hoparlöre otomatik olarak geçmesi ayarlanabilir

Dahili şifreli DNS sağlayıcıları, örneğin: Cloudflare (ABD); LibreDns (Almanya); AdguardDns (Kıbrıs); ve PowerDns (Hollanda)

PowerOn alarmıyla çalışacak şekilde değiştirilmiş Deskclock uygulaması. Uygulama, zamanlanmış zamandan 2 dakika önce telefonu başlatacak ve alarma zamanında tetikleyecek

Varsayılan Karanlık mod

Ön hazırlanmış Magisk 23 (yakında 9 Pro için). Flashlamak zorunda kalmayacaksınız, sadece Magisk yöneticisini kurmanız yeterli olacaktır.

Not: Romu kurmadan önce a11 Stock rom cihaza kurulu olmalıdır.Custom recovery ile adb sideload komutu ile kurulum yapılacak kurulum sonrası factory reset atılırsa temiz kurulum olur.
Sonraki gelen versiyonlarda aynı şekilde kurulum yapılacak ama format atılmayacak bu şekilde data kaybı olmayacaktır.
Ayrıca cihazım convert cihaz olmasına karşın yani T-Mobile den globale convert edilmiş bir cihaz olmasına rağmen hiç bir sorun veya sıkıntı yaşamadım bu zamana kadar.
Rom için >>
Ekli dosyayı görüntüle 637
oneplus 9 için mi ve a11 abanlı rom dediğiniz android 11 mi oluyor

manhat

Üye

Varsayılan Karanlık mod

Rom için >>
Ekli dosyayı görüntüle 637
oneplus 9 içinmi android 11 yüklü cihazımda nasıl kurulum yapabilrim bilgi verirmisniz ve içinde google uygulamaları yüklümü ve kernelsu gibi root

oneplus 9 içinmi android 11 yüklü cihazımda nasıl kurulum yapabilrim bilgi verirmisniz ve içinde google uygulamaları yüklümü ve kernelsu gibi root
9pro için hocam ancak 9 içinde olanı var galiba bakayım link atayım size ancak kullanmanız gereken recovery vs hakkında Bilgi veremem sonuçta bu romu kendim kurup kullandığım için önermiş bulunmaktayım.
Op9 cihaz olmadığı için stabilize konusunda birşey diyemem ancak 8t cihazimdada aynı dev'in(geliştiricinin) romunu kullandım ondada stabildi.
Yükleme talimatları aynıdır. Sadece kullanılan rom ve recovery değişiktir.

Hocam hangi kamera var bu romda oos mu gcam mı. Birde A13 ten geçiş yapicam yükleme adımlarını bana gönderebilir misin? Bu telefonda ilk defa custom yukliycem.

üstat 9 pro için a11 stoc rom linki atar mısınız zahmet olmaz ise
Stok rom olarak a11 verebilirim hocam. Yüksek sürümlerin nee yazık elimde yok Custom Rom kullandığım için.
Ayrıca a11 sonrası ile güncel sürüme kadar update alırsanız sıkıntı olmaz veya oxygen updater ile direk son sürümde kurulabilir tâbi sıralama sistemi yok update yaparken

İki şeklide tane var cs recovery ve resimdeki gibi ikisininde cmd üzerinden sideload kurulum şekli

Ekli dosyalar

• images (2).jpeg
    images (2).jpeg
    27.6 KB · Görüntüleme: 3
  • images (1).jpeg
    images (1).jpeg
    23.2 KB · Görüntüleme: 3
benim cihaz one plus 9 pro üstat bu arada
Cihaza uyumlu iki tarz recovery var biri lineage grubunun biride twrp grubunun İlk lineage için olanı söylüyorum. Ama aşağıdaki daki ilk iki komut her iki recovery kısa yoldan açmak için kullanılır.
Öncelikle minimal adb indirip kurun. Kurduğunuz yerden minimal adb klasörüne girip dosya yoluna CMD yazıp enter yapın CMD ekranı açılacak aşağıdaki adımlara başlayabilirsiniz.
1- cihazın USB ayıklama modunu açıp pcye bağlayın CMD ekranına gelip
Kod:
Adb devices
Yazıp enter yapın telefon ekranında soru soracak sormaz ise daha önceden izin vermişsiniz demektir. Bu arada CMD ekranına cihazı algıladığına dair yazı çıkacak.
2- CMD ekranına
Kod:
Adb reboot bootloader
Yazıp enter yapın cihaz kapanıp fastboot modunda açılacak aşağı tuşu ile recovery gelip powera basın. Cihaz recovery moduna geçecek.
Şimdi gelelim asıl olaya.
***[Lineage recoveryde
Apply update seçiyoruz.(power tuşuna basıp seçiyoruz)
Karşımıza söyle bir ekran çıkacaksın
Oradada apply from adb seçiyoruz.]***
++[ twrp recoveryde ana menüden
Advance tıklayın oradan adb sideload yazısını tıklayın
Açılan ekranda hiç bir şey yapmadan alttaki oku kaydırın ve alttaki adımlardan devam edin]++

Sonrasında CMD ekranına dönüp
Kod:
Adb sideload (romu mouse ile sürekleyip bıraksın)
Örnek olarak şöyle yani
adb sideload 'c://customtom/jaguar.zip'
Şeklinde olacak sürükleme işlemi yapılınca ve enter yapacaksınız.
Cihaz ekranında olmasa bile CMD ekranına %baslayan işlem vakti görünecek o bitene kadar ellemeyin işlemler bitince geri gelip format atıp factory reset üzerinden reboot yapın cihaz beş dakika ön yüklemede kalır sonrasında kurulum ekranı gelir.
Not: bu anlatım sadece a11 için geçerlidir.

Ekli dosyalar

• images (3).jpeg
    images (3).jpeg
    31.1 KB · Görüntüleme: 3