OnePlusTürkiye Hoş Geldiniz !

OnePlus Bilgi Paylaşım Platformu !!!

Yardım imei problemi

cihazın imei numaraları e devlet ustunde kopyalanmış gözüküyor sim1 de şebeke gitti sim2 suan aktif devam ediyor ama oda giderse sıkıntı olucak ne yapmam gerekiyor cihaz: oneplus 9r

hocam benim cihaz da dün klona düştü bilgisiyarınız varsa kendiniz yapabilirsiniz. ben şu videodan bakarak yaptım.

teşekkür ederim hocam cok sagolun ama denedim enginermode apk telefona yüklemeye calışırken romun ıcınde olan uygulamayla cakıstıgını söyluyor yüklenmiyor romun ıcınde olan engınermode kılıtlı acılmıyor kaldırılmıyor neyapmam lazım

teşekkür ederim hocam cok sagolun ama denedim enginermode apk telefona yüklemeye calışırken romun ıcınde olan uygulamayla cakıstıgını söyluyor yüklenmiyor romun ıcınde olan engınermode kılıtlı acılmıyor kaldırılmıyor neyapmam lazım
hocam benim cihaz oneplus 9 ben de bir sıkıntı olmadan açılmıştı enginermode. bence sitedeki bilgili kişilere danışın.

Cihazınızın garantisi var mı yani Türkiye cihazı mı?
Yurt dışı cihaz ise ve IMEI repair yapıldı ise size IMEI Atan kişi size attığı IMEIyi bir başkasınada atmış klona düşme sebebi bu yok Türkiye cihazı derseniz birisi sizin IMEIyi yine başka bir cihaza atmış hocam

Cihazınızın garantisi var mı yani Türkiye cihazı mı?
Yurt dışı cihaz ise ve IMEI repair yapıldı ise size IMEI Atan kişi size attığı IMEIyi bir başkasınada atmış klona düşme sebebi bu yok Türkiye cihazı derseniz birisi sizin IMEIyi yine başka bir cihaza atmış hocam
Cihaz yurtdışı imei e devlet sorgusunda baska cihaza kopyalandı diyor bütün adımları uyguluyorum diagnostic acamıyorum enginermode ulasamıyorum apk yüklemeye calıstığımda orjinalinde olan enginermode engel oluyor orjınal romdaki enginer mode kilidini kaldıramıyorum neyapıcagımı bilemiyorum xioami den bu room root işlerine bilgim var ama oneplus markaya yabancıyım yardımcı olursanız ücret karşılığında çok sevinirim

Cihaz yurtdışı imei e devlet sorgusunda baska cihaza kopyalandı diyor bütün adımları uyguluyorum diagnostic acamıyorum enginermode ulasamıyorum apk yüklemeye calıstığımda orjinalinde olan enginermode engel oluyor orjınal romdaki enginer mode kilidini kaldıramıyorum neyapıcagımı bilemiyorum xioami den bu room root işlerine bilgim var ama oneplus markaya yabancıyım yardımcı olursanız ücret karşılığında çok sevinirim
Engineer menü a11 de çalışıyor hocam yapmanız gereken global msmtool (Stock rom dosyasının içinde olur) kullanarak Stock rom a11 dönüş yapıp engineer menü apk kurup Google'da artırırsaniz repair nasıl yapılır anlatımları var oradan uygulayıp kapanan imeinizi kendiniz değiştirip sonrasında update alıp güncel sürüme döneceksiniz.
İşlemleri yapamam derseniz ücretli destek talebinde bulunup servis hizmeti veren arkadaşımızdan yardım alabilirsiniz.
Tercih size kalmış

rica ederim size de hayırlı bayramlar. bu kısımı yaptıktan sonraki adımlarda takılırsanız yardımcı olmaya çalışırım çünkü ben videodaki gibi yaptığımda olmadı. biraz farklı bir yolla yaptım.
[msm tool telefonu india moduna alıyorum connect dıye baglanmıyor one plus 9r ses acma kısma tusuna aynı anda guc tusuna basıyorum edl moda gırmıyor bu telefon bana kafayı yedirtti resmen global stock rom atabılsem ımeı repair yapıcam ama olmadı qualcom driverleri yukledim stock rom ayıkladım icindeki msm tool actım telefonu gormuyor allahım yarabbim dedirtti bana resmen sizde kusuruma bakmayın sanırım ben bu işi beceremicem ücret karşılığında hizmet verirseniz sevinirim abi gercekten beni sınıyor bu telefon

Cihazı açmayacaksiniz zaten ses kısma ve yükseltmeye basılı tutarak pcye takın PC uyarı verir cihazin ekranı filan açılmayacak edl moda girdiği pcnin verdiği uyarı sesi ile anlayacaksınız hocam

Cihazı açmayacaksiniz zaten ses kısma ve yükseltmeye basılı tutarak pcye takın PC uyarı verir cihazin ekranı filan açılmayacak edl moda girdiği pcnin verdiği uyarı sesi ile anlayacaksınız hocam
hocam özür diyorum hakkınızı helal edin ama ses acma kısma tusuna basılı tutarken usb c kabloyu bılgısayara bagladıgımda ılkten ses verıyor ses verınce hemen elımı cekıyorum ama sonrasında telefonu açıyor

Sekko

Üye
Edl moddayken 5-6 saniye işlem yapmazsanız telefon açılır. Edl moda alır almaz enum tıklayıp hemen starta basmanız gerek

Msm toolu açıp önce sonrasında cihazı edl moda alıp pcye bağlayınca cihaz açılmaz hocam edl modda kalır
bu bigiler çok işime yaradı sayenizde telefonu edl moda alıp stock rom yukledim ama şimdi imei repair adımlarına geçmeden direk stock rom üstünden başlayabilirmiyim yoksa bootloader ve root yapmam gerekirmi repair işlemi öncesi

bu bigiler çok işime yaradı sayenizde telefonu edl moda alıp stock rom yukledim ama şimdi imei repair adımlarına geçmeden direk stock rom üstünden başlayabilirmiyim yoksa bootloader ve root yapmam gerekirmi repair işlemi öncesi
Önce repair yapmanız gerekmektedir ama root atmaya gerek yok hocam engineer apk ile açılıyor diag modu Google'da araştırın nasıl yapılır IMEI repair işlemleri

iyigeceler iyiaksamlar hocam ben kaçgündür uğraşıyorum birşeyi yapsam baska bir hata alıyorum bana yardımcı olabilicek telefonuma benim vericeğim orjinal imei numaralarını repair yapabilicek biri ücret dahilinde benimle şuan iletişime geçebilirse sevinirim ben yapıyorum ama surekli baska hatalar alıyorum yardımlarınızı bekliyorum

telefona stok rom atttım engıner mode fulport swich acıyorum opst den diagnostics acamıyorum opst yedegi alıp miracle tunder dan handle dosyasını atıyorum program dızınıne ama gel gelelim herşeyi dogru yapmama ragmen lanet bılgısayarım portu görmediği icin diagnostic yapamadıgım için repair yapamıyorum