OnePlusTürkiye Hoş Geldiniz !

OnePlus Bilgi Paylaşım Platformu !!!

Tavsiye Hala Alınır mı?

Merhaba değerli forum üyeleri. Herkese iyi haftasonları diliyorum. Ben Oneplus 9 PRO almayı düşünüyorum ve bu konu hakkında görüşlerinizi almak istedim. 3 yıl önce çıktı ama fiyat bazında baktığım zaman zannımca yurtdışı 13-14 bin bandında alabileceğim en iyi telefon hala bu gibi duruyor. Kronik bir sorunu olmadığını şebeke vs. problemlerinin de halledilebildiğini biliyorum. Güncellemelerle sanırım şuan çok daha iyi bir duruma geldi kamera, pil vs. Benim için önemli olan kamera (özellikle gece çekimi) ve ekran kalitesi. Oyun falan oynamam yeni nesil işlemciye ihtiyacım yok bu yüzden, pili de zaten bana yeterli gelecektir. (Her ne kadar beğenilmese de.) Yine de kullanan sizlersiniz ve bana önerebileceğiniz daha iyi bir telefon varsa bu fiyatlarda (Xiaomi hariç.) görüşünüzü almak isterim. Ya da bu cihazı önermeyecekseniz sebeplerini bilmek isterim. Şimdiden teşekkür ediyorum.

mumei

Üye
eğer daha fazla para ayıracak durumun yoksa al gitsin derim. çok düşünmüştüm zamanında alınca ama fiyat bandında en iyisi. kamera konusunda gayet iyi. bende sadece gece çekimi yapıyorum bu arada gündüz gibi gösteriyor. pil konusunda da üzülme yeterinde iyi, hızlı şarjı da yarım saate fullüyor. xiaomi pişmanlıktır. root atmadan düzelmeyen bir marka. eğer bulursan f5 pro derim poconun ( biliyorum xiaomi ye ait) ama 20 bindi sanki.

eğer daha fazla para ayıracak durumun yoksa al gitsin derim. çok düşünmüştüm zamanında alınca ama fiyat bandında en iyisi. kamera konusunda gayet iyi. bende sadece gece çekimi yapıyorum bu arada gündüz gibi gösteriyor. pil konusunda da üzülme yeterinde iyi, hızlı şarjı da yarım saate fullüyor. xiaomi pişmanlıktır. root atmadan düzelmeyen bir marka. eğer bulursan f5 pro derim poconun ( biliyorum xiaomi ye ait) ama 20 bindi sanki.
Teşekkür ederim. Çok Xiaomi kullandığım için sıkıldım özellikle resimlerde yağlı boya etkileri kullananlar bilir çok can sıkıyor. Sanırım 9 PRO en makul seçeneklerden biri. Xiaomi 11T düşündüm bir an o fiyatlarda ama vazgeçtim yine de. Bu kez Oneplus denemek istiyorum alabileceğim en iyi seçenekte bu sanırım. Üst modelleriyle arasında çok fark var bende o fiyat farkına değecek bi şey göremedim. Tekrardan teşekkürler.

mumei

Üye
Teşekkür ederim. Çok Xiaomi kullandığım için sıkıldım özellikle resimlerde yağlı boya etkileri kullananlar bilir çok can sıkıyor. Sanırım 9 PRO en makul seçeneklerden biri. Xiaomi 11T düşündüm bir an o fiyatlarda ama vazgeçtim yine de. Bu kez Oneplus denemek istiyorum alabileceğim en iyi seçenekte bu sanırım. Üst modelleriyle arasında çok fark var bende o fiyat farkına değecek bi şey göremedim. Tekrardan teşekkürler.
11t alma lütfen :D mi 11 pro al alacaksan oda hoparlör için. ama onda da imei problemi söz konusu.
al kanka al sonra küfür edersin eğer edeceksen bana :). tmobile alma ama en baştan belirteyim. satıcı al kardeşim bir şey olmaz falan dese de alma. 2123 bul düzgün bir tane onu al.

Xioami öldü artık fiyat performans çıkarmıyor ya performans çıkarıp yüksek fiyat istiyor yâda çöp çıkarıp orta segment diye yerleştirmeye çalışıyor kullanıcıya.
En çok güldüğüm şey ise ben 11 bine yurt dışı cihaz alıyorum örneğin.
Biride gidip tr garantili 20 bine cihaz alıyor. Kendi kendine kıyasa girip kafasına göre cihazları karşılaştırıyor. En sonunda ise senin ki çakma diyor insanlar şunu anlamıyor yada kafaları basmıyor.
Tr veya yurt dışı cihazlar aynı tezgahtan çıkıp resmi veya kaçak yollarla satışa sunuluyor.
Yani kısacası ülkemizde aldığı her ürünü son model sananlar. Elinde üst segment bir cihaz olduğunu bilmeden bunu verip yenisini alayım mantığı ile elden çıkarıp yeni üretilmiş ama içinde bulunan donanımlar eskiye ait ürünü aldığı sürece gereksiz çok teknolojiye boş para verilir

11t alma lütfen :D mi 11 pro al alacaksan oda hoparlör için. ama onda da imei problemi söz konusu.
al kanka al sonra küfür edersin eğer edeceksen bana :). tmobile alma ama en baştan belirteyim. satıcı al kardeşim bir şey olmaz falan dese de alma. 2123 bul düzgün bir tane onu al.
Tamamdır teşekkür ederim :)Estağfurullah niye küfredeyim kral zaten xiaomiden soğumuşum almaya da karar vermişim bunu hiç yanaşmam artık :) Zamanında alamadım gözümde kalmasın diye alacağım zaten.

Son düzenleme:
Xioami öldü artık fiyat performans çıkarmıyor ya performans çıkarıp yüksek fiyat istiyor yâda çöp çıkarıp orta segment diye yerleştirmeye çalışıyor kullanıcıya.
En çok güldüğüm şey ise ben 11 bine yurt dışı cihaz alıyorum örneğin.
Biride gidip tr garantili 20 bine cihaz alıyor. Kendi kendine kıyasa girip kafasına göre cihazları karşılaştırıyor. En sonunda ise senin ki çakma diyor insanlar şunu anlamıyor yada kafaları basmıyor.
Tr veya yurt dışı cihazlar aynı tezgahtan çıkıp resmi veya kaçak yollarla satışa sunuluyor.
Yani kısacası ülkemizde aldığı her ürünü son model sananlar. Elinde üst segment bir cihaz olduğunu bilmeden bunu verip yenisini alayım mantığı ile elden çıkarıp yeni üretilmiş ama içinde bulunan donanımlar eskiye ait ürünü aldığı sürece gereksiz çok teknolojiye boş para verilir
Kesinlikle aynı düşüncedeyim hocam. Zamanında bütçem yetmediği için Redmi Note 11 PRO aldım. Şimdi hala bazı satıcılarda 9 PRO satıldığını görünce tekrar ona döneyim dedim bende. Eski de olsa ekran kalitesi, kamerası vs. biliyorum ki aynı fiyatta şuan alacağım tüm Xiaomilerden daha iyi olacak. Yazılımla IMEI kaydı üstüne güncelleme yapabilmekte cabası. zaten 3 4 yıldır tr garantili cihaz almadığım için piyasalardan da haberim yoktu fazla geçen bir bakayım dedim gerçekten bunlara bu fiyatları halen veren var mı diye sorguladım. :)