OnePlusTürkiye Hoş Geldiniz !

OnePlus Bilgi Paylaşım Platformu !!!

Yardım Güncelleme yapmalı mıyım?

dogu41

Üye
Elimde 9 pro 12/256 le2120 var.
12 güncellemesi yaparsam imei sorunu yaşar mıyım?
LE15DA rom var üzerinde şimdiden teşekkürler

Elimde 9 pro 12/256 le2120 var.
12 güncellemesi yaparsam imei sorunu yaşar mıyım?
LE15DA rom var üzerinde şimdiden teşekkürler
Oxygen updater ile yapmayın hocam IMEI düşme riski var ama cihaza root atıp qfil ile qcn yedeği alırsanız update yaptıktan sonra IMEI düşerse yine root atıp qfil ile restore yaparak IMEI geri yükleyebilirsiniz.
Burada olay root atıp yedekleme almak a12de engineer menü açılmadığı için diag swichini sadece ADB üzerinden CMD yardımı komut ile açmanız gerekiyor.
Kısacası sistem kendi update verirse alın ama oxygen updater verdiği güncellemede IMEI düşebilir.
Oxygen updater aynı model cihaza İlk çıkan varyantı önerir indirip kurun diye yani diyelim Çin'e a12 güncellemesi verildi Avrupa global çin vs her modele bu Çin'e gelen updateyi indir kur der bu kurulumda varyant değişimi oluyor IMEI düşebilir.
Her cihaz elimde olmadığı için kesin düşer Veya düşmez diyemiyorum ama bekleyin derim size verilecek güncelleme için

dogu41

Üye
Oxygen updater ile yapmayın hocam IMEI düşme riski var ama cihaza root atıp qfil ile qcn yedeği alırsanız update yaptıktan sonra IMEI düşerse yine root atıp qfil ile restore yaparak IMEI geri yükleyebilirsiniz.
Burada olay root atıp yedekleme almak a12de engineer menü açılmadığı için diag swichini sadece ADB üzerinden CMD yardımı komut ile açmanız gerekiyor.
Kısacası sistem kendi update verirse alın ama oxygen updater verdiği güncellemede IMEI düşebilir.
Oxygen updater aynı model cihaza İlk çıkan varyantı önerir indirip kurun diye yani diyelim Çin'e a12 güncellemesi verildi Avrupa global çin vs her modele bu Çin'e gelen updateyi indir kur der bu kurulumda varyant değişimi oluyor IMEI düşebilir.
Her cihaz elimde olmadığı için kesin düşer Veya düşmez diyemiyorum ama bekleyin derim size verilecek güncelleme için
Ayarlar sistem güncellemesinde görünüyor 4.5 gblik bir güncelleme ancak L2120 telefona L2121 rom yüklemişler doğal olarak güncelleme L2121 gelmiş farkeder mi?Bundan önce 8T 12/256 kullaniyordum cayir cayir guncelleme yapiyordum sıkıntı olmadı hiç

dogu41

Üye
Yorumunuzu bekliyorum hocam guncelle derseniz guncelleyecegim

merhaba benim elimde de bir one plus 9 pro var le 2120 gelen bir yazlim oldu kurulum yapmadim ancak telefonda android 12 ie gelen bir cok ozelliklerirde kulalnamiyorum bunun içni cin versyinonundan avrupa versiyonuna gecis yapilabilcek bir sistem var mi

Cihaza göre IMEI düşebilir veya düşmez hocam cihaz elimde olmadığı için kesinlikle böyle düşmez diyemem.
Oxgyen update ile versiyonu veya varyant değişimi site içinde anlatım şeklinde bulunmakta bir bakınız oneplus modlar bölümüne