OnePlusTürkiye Hoş Geldiniz !

OnePlus Bilgi Paylaşım Platformu !!!

Rehber Brick cihazları düzenlenmiş MSM ile kurtarma klavuzu

yalavuz21

Moderatör
ARKADAŞLAR BILDIĞINIZ GIBI ONEPLUS TELEFONLAR BAZEN ROM FLASHLAMA YAPARKEN MSM ÜZERINDEN BAZI HATALAR VERIR ,

BU hatalar yüzünden MSM rom flashlamaz ve cihaz kesinlikle açılmaz ,

Işte bu hatalardan biride "UNSUPPORTED TARGET ..." HATASIDIR ,

EGER MSM BU HATAYI VERDIYSE DOGRU YERDEDINIZ DEMEKTIR , OKUMAYA DEVAM EDIN ,

Öncelikle cihaza özel MSM Yi indirin

Ardından MSM Yi zip veya rardan çıkarın ,

MSM zipinin içinde ops diye bir dosya var bize lazım olan dosya orada ,

O dosyayı duzenleyecegiz ve Target hatasını düzelteceğiz ,

O dosyayı düzenlemek için Python kurulu olmalı ve aşağıda verdiğim linkteki Python uzantılı çalışan basit kod yazılımını çalıştırmanız gerekiyor

Bu linkteki dosyayı bilgisayara indirip rom içindeki ops Yi indirdiğiniz bu kasorun içine atın

Ardından klasöre shift tuşuna basarak sağ tıklayıp PowerShell komudunu burada çalıştırınca tıklayın ardından

Gelen komut ekranına bu komutu yazın

python opscrypto.py decrypt ....

.... Diye yazdıgim yere ops dosyasını sürükle bırak yaparak gösterin ardından enter tuşuna basın

Şimdi ops şifresi çözüldü ve artık ops düzenleyebiliriz

Ops Yi extract diye bir klasöre açtı o klasörü açıp settings.xml dosyasını açıyoruz

Ardından en aşağı inip Target kısmını değiştirmemiz gerekiyor

Şimdi en başa gidelim ve telefonun hangi Target hatası aldığına dikkatlice bakalım Target in hatası aldıysa bu düzenlediğiniz setting xml içindeki en alt kısmında ki Target kısmını in olarak değiştirip kayıt ediyoruz , veya Target eu hatası aldıysanız veya Target O2 bu dosyanın içindeki xml deki en alt satırdaki Target kısmını aldığınız hataya göre değiştirip kayıt ediyorsunuz ,

Şimdi MSM düzenlendi ama extract klasörü şeklinde onu tekrardan ops dosyası haline getirmemiz gerekecek yoksa MSM FLASHLAMA yapmaz dosyayı ,

Extract klasörünü ops haline getirmek için PowerShell kısmına bu komutu giriyoruz

python opscrypto.py encrypt ....

.... Yazdığım yere extract klasörünü sürükle bırak diyerek gösterin ardından enter tuşuna basın ,

Şimdi bir ops dosyası oluşacak ve ops dosyası ni tutup MSM zipinden çıkardığımız klasöre atıyoruz bu arada önceki ops Yi silin ,

Ardından MSM Yi çalıştırın ve tmmdir hiç açılmayan hiç bir şekilde rom yemeyen cihazınız artık rom yiyecek ve çalışacak tır

Bu ve bunun gibi rehberler gelmeye devam edecektir ,

Bu rehberleri internette bulabilirsiniz ama ben deneyimlerimi de ekleyip Türkçe ve açık ve net bir şekilde yazıp buraya yazmak istedim ,

Hayırlı olsun şimdiden,

Merhaba...elinize sağlık...
benim başka bir sorunum var...cihazımda nameless custom rom yüklü ve rootlu...oxygjenos a dönmeye çalışıyorum...birçok yol denedim..

-https://www.oneplusturkiye.com/threads/oneplus-9-pro-unbrick.180/ buradaki ve başka msm tool 'ları denedim ama device not match image hatası alıyorum...

-indirdiğim global rom dosyalarını adb sideload aracalığı ile yüklemeye çalıştığımda ise yükleme gerçekleşmiyor...

yardımcı oollursanız çok sevinirim...

Son düzenleme:
Merhaba...elinize sağlık...
benim başka bir sorunum var...cihazımda nameless custom rom yüklü ve rootlu...globalos a dönmeye çalışıyorum...birçok yol denedim...

-https://www.oneplusturkiye.com/threads/oneplus-9-pro-unbrick.180/ buradaki ve başka msm tool 'ları denedim ama device not match image hatası alıyorum...

-indirdiğim global rom dosyalarını adb sideload aracalığı ile yüklemeye çalıştığımda ise yükleme gerçekleşmiyor...

yardımcı oollursanız çok sevinirim...
Cihazi kapatıp msmtool açık şekilde ses kismaya ve açmaya basılı tutarak pcye bağlayın hocam msmtool cihazı direk görür

mumei

Üye
bende sürekli python bulunamadı hatası veriyor powershell'de. nerede yanlış yapıyor olabilirim?

mumei

Üye
Hocam kodu yazarken python3 diye başlıyor Python tek yaz o zaman düzelir
cevap verdiğin için teşekkür ederim ama aradan baya zaman geçmiş. ne yaptığımı bile hatırlamıyorum :) ama telefona tekrar bakıcam yapbiliyormuyum şu olayları. o zamanlar yapamamıştım ve aldığım bir hatayı paylaşmışım gibi duruyor.

ARKADAŞLAR BILDIĞINIZ GIBI ONEPLUS TELEFONLAR BAZEN ROM FLASHLAMA YAPARKEN MSM ÜZERINDEN BAZI HATALAR VERIR ,

BU hatalar yüzünden MSM rom flashlamaz ve cihaz kesinlikle açılmaz ,

Işte bu hatalardan biride "UNSUPPORTED TARGET ..." HATASIDIR ,

EGER MSM BU HATAYI VERDIYSE DOGRU YERDEDINIZ DEMEKTIR , OKUMAYA DEVAM EDIN ,

Öncelikle cihaza özel MSM Yi indirin

Ardından MSM Yi zip veya rardan çıkarın ,

MSM zipinin içinde ops diye bir dosya var bize lazım olan dosya orada ,

O dosyayı duzenleyecegiz ve Target hatasını düzelteceğiz ,

O dosyayı düzenlemek için Python kurulu olmalı ve aşağıda verdiğim linkteki Python uzantılı çalışan basit kod yazılımını çalıştırmanız gerekiyor

Bu linkteki dosyayı bilgisayara indirip rom içindeki ops Yi indirdiğiniz bu kasorun içine atın

Ardından klasöre shift tuşuna basarak sağ tıklayıp PowerShell komudunu burada çalıştırınca tıklayın ardından

Gelen komut ekranına bu komutu yazın

python opscrypto.py decrypt ....

.... Diye yazdıgim yere ops dosyasını sürükle bırak yaparak gösterin ardından enter tuşuna basın

Şimdi ops şifresi çözüldü ve artık ops düzenleyebiliriz

Ops Yi extract diye bir klasöre açtı o klasörü açıp settings.xml dosyasını açıyoruz

Ardından en aşağı inip Target kısmını değiştirmemiz gerekiyor

Şimdi en başa gidelim ve telefonun hangi Target hatası aldığına dikkatlice bakalım Target in hatası aldıysa bu düzenlediğiniz setting xml içindeki en alt kısmında ki Target kısmını in olarak değiştirip kayıt ediyoruz , veya Target eu hatası aldıysanız veya Target O2 bu dosyanın içindeki xml deki en alt satırdaki Target kısmını aldığınız hataya göre değiştirip kayıt ediyorsunuz ,

Şimdi MSM düzenlendi ama extract klasörü şeklinde onu tekrardan ops dosyası haline getirmemiz gerekecek yoksa MSM FLASHLAMA yapmaz dosyayı ,

Extract klasörünü ops haline getirmek için PowerShell kısmına bu komutu giriyoruz

python opscrypto.py encrypt ....

.... Yazdığım yere extract klasörünü sürükle bırak diyerek gösterin ardından enter tuşuna basın ,

Şimdi bir ops dosyası oluşacak ve ops dosyası ni tutup MSM zipinden çıkardığımız klasöre atıyoruz bu arada önceki ops Yi silin ,

Ardından MSM Yi çalıştırın ve tmmdir hiç açılmayan hiç bir şekilde rom yemeyen cihazınız artık rom yiyecek ve çalışacak tır

Bu ve bunun gibi rehberler gelmeye devam edecektir ,

Bu rehberleri internette bulabilirsiniz ama ben deneyimlerimi de ekleyip Türkçe ve açık ve net bir şekilde yazıp buraya yazmak istedim ,

Hayırlı olsun şimdiden,
Merhabalar, burada yazılanlara harfiyen uyuyorum ancak "Python bulunamad" hatası alıyorum. Phyton komutunu burada yazıldığı şeklinde giriyorum. Aşağıda fotoğrafı da ekliyorum. Lütfen yardımcı olun...

Ekli dosyalar

• Phyton hatası.jpg
    Phyton hatası.jpg
    83.5 KB · Görüntüleme: 3