OnePlusTürkiye Hoş Geldiniz !

OnePlus Bilgi Paylaşım Platformu !!!

Tavsiye IMEI repair yaptırmadan ömürlük kullanım (çift hatlı cihazlar için)

Merhaba dostlar;

Uzun zamandır aklımda olan bir konuyu paylaşmak istiyorum.

Biliyoruz ki çift hatlı yurt dışı cihazlar 4+4= 8 ay kullanıma açık kalıyor.

Çalışma mantığı şöyle sim 1de 120 gün komple açık olursa 120. Günün sonunda şebekeye kapatılıyor. Ama 120. Gün dolmadan şebekeden düşen IMEilere verilen 4 aylık süre 45 gün sonra sıfırlanıyor yani+4 ay daha ekleniyor.

Bunun sebebi BTK cihaz kullanıcısı yurtdışına geri döndü şeklinde algılıyor.

Kısacası sim1de hattı kullanıyoruz 90 ila 100 gün arasında sim 2 slotuna alıyoruz ondada 90 ila 100 gün arası kullanıp sim1 geri alıyoruz.

Boş kaldığı zaman içerisinde verilen süre sıfırlanıyor böyle devir daim ile ömürlük kullanım sunuyor.

Son düzenleme:
Ustad amacım senin sözünü yalanlamak yada doğruluğunu sorgulamak değil. Ancak gerçek şu ki bir şey denenir sonuç ona göre söylenir. Yani siz denediniz mi yada deneyen biri var mı. Şimdi ben kalkıp bunu nasıl bulayım denemeden, 😂

Ustad bence bunu söylemeden önce bir kaç kez daha düşün. Miui Türkiye de bir arkadaş deneyecem daha emin değilim duydum diyor da :)
Duydum diyende deneyende bendim hocam muhtemelen bahsi geçen kişi yine benim 😅😅
2 kişi tarafından denendi.
Çok uzun zaman önce kullandım bu şekilde kapanmıştır diye düşünüyordum ama yurtdışına gidip gelen kuzende 2 ay 3 ay aralıklarla gelip gidiyor gelen uyarı mesajında hep sıfırlanmış şekilde yeniden süre veriyor ki o çift hat takılı kullanıyor üstelik 😂😂

Duydum diyende deneyende bendim hocam muhtemelen bahsi geçen kişi yine benim 😅😅
2 kişi tarafından denendi.
Çok uzun zaman önce kullandım bu şekilde kapanmıştır diye düşünüyordum ama yurtdışına gidip gelen kuzende 2 ay 3 ay aralıklarla gelip gidiyor gelen uyarı mesajında hep sıfırlanmış şekilde yeniden süre veriyor ki o çift hat takılı kullanıyor üstelik 😂😂
Çıkış yaparsa zaten belli olur. Ama imkan olursa deneyecem bende.

rvsfsh

Üye
Oneplus 12 ye hattımı 10 Mart civarın da taktım ve bunu denesem mi çok şüpeliyim eğer işe yaramaz ise yaptığım hesaplar ve 16 ay nerdeyse kesintisiz kullanım patlar çok arada kaldım.

Oneplus 12 ye hattımı 10 Mart civarın da taktım ve bunu denesem mi çok şüpeliyim eğer işe yaramaz ise yaptığım hesaplar ve 16 ay nerdeyse kesintisiz kullanım patlar çok arada kaldım.
Konuyu açan benim ancak hala çalışıyor mu hiç Bir fikrim yok cihazıma repair yaptığım için deneme şansımda yok şuan için

rvsfsh

Üye
Oneplus 12 ye de repair gelir mi hiç belli değil ne yapacağım hakkında hiç bir fikrim yok ve 1 ay geçmesine 4 gün kaldı yani 15 ay rahatım. Oneplus almaya değdi çok memnunum hiç pişman değilim ama keşke ne yapabileceğimi bilsem.

Oneplus 12 ye de repair gelir mi hiç belli değil ne yapacağım hakkında hiç bir fikrim yok ve 1 ay geçmesine 4 gün kaldı yani 15 ay rahatım. Oneplus almaya değdi çok memnunum hiç pişman değilim ama keşke ne yapabileceğimi bilsem.
Gelmez hocam oneplus 10 serisine gelmediği halde 12 ye nasıl gelsin 8ay kullanıp 4 ay tablet gibi olur cihaz yapacak bir şey Yok

rvsfsh

Üye
Gelmez hocam oneplus 10 serisine gelmediği halde 12 ye nasıl gelsin 8ay kullanıp 4 ay tablet gibi olur cihaz yapacak bir şey Yok
Bir telefonucu ya aynısını dedim hiç öyle deme ona bakarsa şu s serisine yok bu seride buna yok ama devamında var bazen cihazlar çözülemiyor öyle kalıyor demişti bbk cihazlarına olmama sebebi bireysel güvenlik duvarı olmadığından dolayıyımış konx veya rsa koruması bireysel onlara rağmen çözülemeyen veya alakasız çözülenler var biraz karışık kısacası ümit kesme 3 yıl sonra bile kayıt çıkan cihazlar var seninkine de çıkabilir dedi.