OnePlusTürkiye Hoş Geldiniz !

OnePlus Bilgi Paylaşım Platformu !!!

Yardım Oneplus 9 almaya değermi?

Öncelikle herkese merhaba oneplus 9 almayı düşünüyorum.Anladığım kadarıyla Global sürümü veya amerika sürümü LE 2115 model almam gerekiyor.Samsung S20 plustan geçmeye değermi.Tercih sebebim hızlı şarj ve yeni bir telefon.Rom seçeneği çokça varmı özellikle arama kayıt için endonezya rom varmı. İstanbul OLEDTEKNOLOJİ sahibinden LE 2115 modelini 6800 tl kampanyalı akmayı düşünüyorum. Satıcı güvenilirmi alışveriş yapan arkadaşlar varsa bilgi almak isterim.Şimdiden teşekkürler.

Sekko

Üye
One Plus 9 2 yıllık bir telefon çok yeni değil, hızlı şarj olması çok avantaj sağlıyor, rom seçeneği neredeyse hiç yok hatta twrp ve root yaparken bile baya zorluk çıkarıyor, arama kayıt için Endonezya rom duymadım hiç xiaomilerde öyle bir rom var ama Google Aramada arama kayıt çalışıyor, stabillik ve akıcılık için alınabilir, rom değişmeyi seviyorsanız almayın

kasai

Üye
6.800 TL karşılığında alabileceğiniz en iyi telefon bence, fakat avantaj ve dezavantajlarını iyi tartın. Beklentiniz nedir telefondan o önemli. Batarya ekran süresi çoğu insanın şikayeti. Gerçi ben 9 pro ile 8 saatleri görebildim kendi kullanımımla. Cihaza F/P olarak bakmak lazım.

Sekko,kasai değerli yorumlarınız için TEŞEKKÜRLER.Telefonu sipariş geçtim kayıt dahil,kılıf yok 6850 tl 1 gün sonra elime ulaştı satıcı arkadaş güvenilir çıktı.Telefona gelince tercih sebebi hızlı şarj sıfırdan yüze 34 dakika süper. arayüz gayet akıcı, S20 plus kadar olmasada ekran kamera ve ses güzel.Eksi tarafı hafıza kart desteği,arama kayıt,şarjının biraz erken bitmesi.Hafızayı otg destekli bellek,arama kayıt coloros rom,batarya tüketimi ise 65 watlık şarjla hallolur diye düşünüyorum ki zaten bunları bilerek aldım.Cihaz 2 sene götürür. 4 veya 5 güncellemeden sonra ciddi bir sorunla karşılaşmadım

kasai

Üye
Sekko,kasai değerli yorumlarınız için TEŞEKKÜRLER.Telefonu sipariş geçtim kayıt dahil,kılıf yok 6850 tl 1 gün sonra elime ulaştı satıcı arkadaş güvenilir çıktı.Telefona gelince tercih sebebi hızlı şarj sıfırdan yüze 34 dakika süper. arayüz gayet akıcı, S20 plus kadar olmasada ekran kamera ve ses güzel.Eksi tarafı hafıza kart desteği,arama kayıt,şarjının biraz erken bitmesi.Hafızayı otg destekli bellek,arama kayıt coloros rom,batarya tüketimi ise 65 watlık şarjla hallolur diye düşünüyorum ki zaten bunları bilerek aldım.Cihaz 2 sene götürür. 4 veya 5 güncellemeden sonra ciddi bir sorunla karşılaşmadım
Güle güle kullanın 👍

Sekko

Üye
Söylediğin gibi bu kadar ucuz fiyata böyle özellikli bir telefon aldığımız için bizde hafıza kartından vazgeçmek zorunda kaldık eksisi bu. 65w şarj mükemmel olay pil ne kadar fazla harcarsa harcasin yanında bir priz varsa halloluyor ki ben bu telefonda 8bucuk saat ekran süresi de gördüm. Arama kayıt için coloros rom yüklemene gerek yok. Kişiler ve dialer uygulaması yükleyerek ve joneplustools diye bir uygulamaya adb ile root izni vererek arama kayit geliyor. Dezavantajı var hem kişiler hem dialer uygulamasından arama bildirimi geliyor bu biraz soğutuyor. Ben 1 aydır böyle kullanıyordum, Google aramaya geri döndüm bunda da arama kaydetme var. Karşı tarafa arama kaydediliyor diye bildirim gidiyor o sorunu da Google playden indirdiğim ttslexx isimli bir uygulama ile çözdüm sıkıntısız kullanıyorum Screenshot_2023-05-01-00-03-33-54_54063fc6848ac98a54ce5f2a63661433.jpgScreenshot_2023-05-01-00-06-29-28_1149b56b894fd37d9a6fe46f85aae740.jpg

kasai

Üye
Buda benden gelsin. 9 pro cihaz. 2 gün önce Selim kardeşimle t mobile den globale çevirdik. Onun önerisi ile a12 c47 sürümünü yükledik pil için, sonuç resimdeki gibi. Tekrar teşekkür ederim nezninizde kendisine 👍

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-05-01-01-05-22-60_0ba066473b79d6e213a1f6f52505e2ee.jpg
    Screenshot_2023-05-01-01-05-22-60_0ba066473b79d6e213a1f6f52505e2ee.jpg
    212.4 KB · Görüntüleme: 21
Merhaba öncelikle hayırlı olsun.aynı cihazı aynı kişiden bizzat gidip bende aldım pazartesi günü.satıcı kişiler güvenilir ve güleryüzlü hoşsohbet insanlar. Bundan sonra almak isteyenlere tavsiye ederim. Bende cihazın pro versiyonu vardı birde bu modeli satın aldım diğerini başka bir aile bireyine verdim. Cihazın şarjı da android 13 güncellenince baya arttı gibi kullanım süresi.

Merhaba öncelikle hayırlı olsun.aynı cihazı aynı kişiden bizzat gidip bende aldım pazartesi günü.satıcı kişiler güvenilir ve güleryüzlü hoşsohbet insanlar. Bundan sonra almak isteyenlere tavsiye ederim. Bende cihazın pro versiyonu vardı birde bu modeli satın aldım diğerini başka bir aile bireyine verdim. Cihazın şarjı da android 13 güncellenince baya arttı gibi kullanım süresi.
Sağolun hocam, satıcı arkadaştan bende memnun kaldım gün içinde kargolayıp ertesi gün cihazı ulaştırdı.Yalnız kılıf bulmak zor internetten sipariş ettim güç ve sessize alma tuşu denk gelmedi iade yerine maket bıçağı ile kesip kullanıyorum

Söylediğin gibi bu kadar ucuz fiyata böyle özellikli bir telefon aldığımız için bizde hafıza kartından vazgeçmek zorunda kaldık eksisi bu. 65w şarj mükemmel olay pil ne kadar fazla harcarsa harcasin yanında bir priz varsa halloluyor ki ben bu telefonda 8bucuk saat ekran süresi de gördüm. Arama kayıt için coloros rom yüklemene gerek yok. Kişiler ve dialer uygulaması yükleyerek ve joneplustools diye bir uygulamaya adb ile root izni vererek arama kayit geliyor. Dezavantajı var hem kişiler hem dialer uygulamasından arama bildirimi geliyor bu biraz soğutuyor. Ben 1 aydır böyle kullanıyordum, Google aramaya geri döndüm bunda da arama kaydetme var. Karşı tarafa arama kaydediliyor diye bildirim gidiyor o sorunu da Google playden indirdiğim ttslexx isimli bir uygulama ile çözdüm sıkıntısız kullanıyorum Ekli dosyayı görüntüle 553Ekli dosyayı görüntüle 554
Hocam adb ile nasıl rot yetkisi verdiniz. O kadar uğraşmama rağmen hem adb ile root yetkisi veremedim. Hem twrp yükleyemedim

Merhaba.ben de aynı satıcıdan op 9 alma aşamasındayım. Tek çekincem imei konusu.belli bir zaman sonra sıkıntı yaşar mıyım,eğer yaşarsam çözümü olur mu ve (le 2115) modelini mi almam gerekir? Deneyimlerinizi aktarırsanız çok sevinirim.