OnePlusTürkiye Hoş Geldiniz !

OnePlus Bilgi Paylaşım Platformu !!!

Yardım oneplus 7tpro mclaren

Arkadaşlar lütfen yardımcı olun. Android 11 güncellemesinden sonra şebeke sorunu yaşıyorum. günlük 2 saate yakın şebeke gidiyor. şu an 2 saati geçti hala gelmedi. Eski sürüme dönmek istedim ama güncelleme dosyasını indirdim. güncelleme bölümüne gelince yerel yükleme kısmı çıkmıyor. direk sistem güncel diyor. ne yapmam gerekiyor.

ProTeknick

Moderatör
Sorunun güncellemeden kaynaklandığından eminseniz,
''msmtool'' Aracılığı ile tekrar android 10'a Downgrade yapabilirsiniz, bootloader kilidi açıksa kapanır , root varsa uçar.

ve

İşlemlere başlamadan önce yedek alın cihaz sıfırlanır!!!
İşlemler Sırasında Doğabilecek Aksilikler de , Sorumluluk Size Ait Şahsım Ve ''oneplusturkiye.com'' Sorumlu Tutulamaz!

1. linkten cihazınızın modelini seçin ve kurmak istediğiniz android 10 dosyasını bilgisayarınıza indirin, bir klasöre çıkartın.
2. linki'de indirin ve usb driverları bilgisayarınıza kurun.

Telefon Kapalıyken Ses Kısma +Ses Açma tuşuna aynı anda basarak Bilgisayara Usb kablo ile Bağlayın 9908 portu açılacak,
İndirip Zip'ten Ayıkladığınız dosyanın içinde ki MsmTool Programını çalıştırın,
Enum'a Tıklayın ve Pc cihazı görsün, Ardından Target'e tıklayıp Modelinize Göre '' Hindistan için India veya Global içinse O2 seçin. EU üzerinden indirdiyseniz EU’yu seçin'' ve Starta basın.

Cihazın Ekranı Kapalı Şekilde olacak, İşlem 5-10 dk arası sürebilir Panik Olmayın ve Kabloyu Çıkarmayın , cihaz android 10 ile yeniden başlayacak.

Son düzenleme:

Shinja

Üye
''msmtool'' Aracılığı ile tekrar android 10'a Downgrade yapabilirsiniz, bootloader kilidi açıksa kapanır , root varsa uçar.

ve

İşlemler Sırasında Doğabilecek Aksilikler de , Sorumluluk Size Ait Şahsım Ve ''oneplusturkiye.com'' Sorumlu Tutulamaz!

1. linkten cihazınızın modelini seçin ve kurmak istediğiniz android 10 dosyasını bilgisayarınıza indirin, bir klasöre çıkartın.

Telefon Kapalıyken Ses Kısma +Ses Açma tuşuna aynı anda basarak Bilgisayara Usb kablo ile Bağlayın 9908 portu açılacak,
Enum'a Tıklayın ve Pc cihazı görsün, Ardından Target'e tıklayıp Modelinize Göre '' Hindistan için India veya Global içinse O2 seçin. EU üzerinden indirdiyseniz EU’yu seçin'' ve Starta basın.

Cihazın Ekranı Kapalı Şekilde olacak, İşlem 5-10 dk arası sürebilir Panik Olmayın ve Kabloyu Çıkarmayın , cihaz android 10 ile yeniden başlayacak.

Verdiğiniz linkte mclaren için 2 adet rom var hangisini indirmeliyiz? Teşekkürler

Son düzenleme:

Shinja

Üye
Teşekkürler üstat. Ama 10'a dönmek çözüm değilmiş. 10'a dönen birkaç arkadaş cihazın kendiliğinden (oto güncellemeler kapalı olmasına rağmen) 11'e yükseltme yaptığını söylüyor. 11'e güncelledikten sonra format atmamıştım. Formatlayayım bakalım belki çözüm olur.

Shinja

Üye
Arkadaşlar lütfen yardımcı olun. Android 11 güncellemesinden sonra şebeke sorunu yaşıyorum. günlük 2 saate yakın şebeke gidiyor. şu an 2 saati geçti hala gelmedi. Eski sürüme dönmek istedim ama güncelleme dosyasını indirdim. güncelleme bölümüne gelince yerel yükleme kısmı çıkmıyor. direk sistem güncel diyor. ne yapmam gerekiyor.

Ayarlar
sistem
sıfırlama seçenekleri
kablosuz mobil bluetoot'u sıfırla yaptım. 2 gündür bir sorun yaşamadım. Sizde deneyin isterseniz hocam.

Souei

Üye

ve

Msm tools port görmüyorda neden olabilir
Cihaz(oneplus plus 7tpro McLaren t-mobile 5g)

Jenk

Üye
7t Pro mclaren kullanıyorum günde 3-4 kere bu hatayı alıyorum. Çözümü var mı arkadaşlar?

Ekli dosyalar

• 274958427_945966166002123_5203474809874417213_n.jpg
    274958427_945966166002123_5203474809874417213_n.jpg
    27.5 KB · Görüntüleme: 3

Jenk

Üye
Üstat hiç bir şey yapmadım hiç bir şeyi değiştirmedim güncelleme felan da olmadı. Durup dururken başladı. Rootlayıp custom rom atacağım olmadı. Bunun için bir rehber video vs var mıdır?

Üstat hiç bir şey yapmadım hiç bir şeyi değiştirmedim güncelleme felan da olmadı. Durup dururken başladı. Rootlayıp custom rom atacağım olmadı. Bunun için bir rehber video vs var mıdır?

Aşağıdaki konudan temiz kurulum yapabilirsiniz.
Root içinde konular mevcut siteye küçük bir göz atın hocam