OnePlusTürkiye Hoş Geldiniz !

OnePlus Bilgi Paylaşım Platformu !!!

Yardım Oneplus 7 Pro Ekran sorunu

Arkadaşlar olay daha yeni oldu sıcağı sıcağına sorayım dedim. Ekrandan bahsetmeme gerek yok zaten iyi biliyorsunuz. 2. El olarak ve ekran koruyucu takılı olmadan satın aldım OP 7 Pro yu. Telefon hakikaten temizdi ama daha şimdi bir anda parmak izinin olduğu yerde yanık oluştu. Almadan önce beyaz ekranda bu noktaya dikkat ettim ve temizdi. Ben öyle yüksek parlaklıkta kullanan biriside değilim, sizce bu durum normal mi yoksa kronik mi ?

Son düzenleme:

ProTeknick

Moderatör
tüm amoled ekranlı cihazlarda amoled yanığı görülür, görülme sebebi sanılanın aksine yüksek parlaklıkta kullanmak değil, tabi yüksek parlaklığında etkisi var. Fakat daha çok cihazı şarjda kullanmak, oyun oynarken şarj etmek, işlemcinin ve bataryanın yüksek sıcaklık değerlerine ulaşması, buna bağlı olarakta amoled ekranın ısınması, zaman içerisinde yanıkların oluşmasına neden oluyor.. yani cihazı soğuk tutmaya çalışmak sorunun en basit çözümü diye düşünüyorum.

tüm amoled ekranlı cihazlarda amoled yanığı görülür, görülme sebebi sanılanın aksine yüksek parlaklıkta kullanmak değil, tabi yüksek parlaklığında etkisi var. Fakat daha çok cihazı şarjda kullanmak, oyun oynarken şarj etmek, işlemcinin ve bataryanın yüksek sıcaklık değerlerine ulaşması, buna bağlı olarakta amoled ekranın ısınması, zaman içerisinde yanıkların oluşmasına neden oluyor.. yani cihazı soğuk tutmaya çalışmak sorunun en basit çözümü diye düşünüyorum.
Anladım hocam ama bu söylediklerinizin hiç birini yapmayan birisiyim 😊 Muhtemelen satın aldığım kişi dediğiniz şekilde kullanmıştır ve yanık durumuda bana denk gelmiş görünüyor.
Cevabınız için teşekkür ederim.