OnePlusTürkiye Hoş Geldiniz !

OnePlus Bilgi Paylaşım Platformu !!!

Soru Oneplus 6 BL Kilidi Açma + Recovery + Custom Rom Nasıl Kurulur?

Herkese merhaba,

Oneplus 6 kullanıyorum. Daha önce Xiaomi modellerinde falan çok defa custom rom kurdum ama bu alanda Oneplus markasında hiç tecrübem yok.

İnternette gördüğüm kadarıyla Android 13 tabanlı Lineage Os Oneplus 6 için de yayınlanmış bunu kurmak istiyorum ama bootloader kilidi nasıl açabilirim, recovery nasıl kurulur sonrasında rom nasıl kurulur falan hiç bilgim yok yanlış bir şey de yapmak istemiyorum.

Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar var ise çok memnun olurum.

Rom linki aşağıda.

Herkese merhaba,

Oneplus 6 kullanıyorum. Daha önce Xiaomi modellerinde falan çok defa custom rom kurdum ama bu alanda Oneplus markasında hiç tecrübem yok.

İnternette gördüğüm kadarıyla Android 13 tabanlı Lineage Os Oneplus 6 için de yayınlanmış bunu kurmak istiyorum ama bootloader kilidi nasıl açabilirim, recovery nasıl kurulur sonrasında rom nasıl kurulur falan hiç bilgim yok yanlış bir şey de yapmak istemiyorum.

Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar var ise çok memnun olurum.

Rom linki aşağıda.

Cihazın usb driverlarini kurup usb ayıklama modunu açın Hocam önce.
Önceden tecrübeli siniz anladım kadarıyla minimal ADB içinde cihaz açık şekilde CMD açıp ilk kod
adb devices
Bu koddan sonra cihaz ekranında soru sorar onay verin. Sonrasında
adb reboot bootloader
Bu koddan sonra cihaz kapanıp üç beş saniye sonra fastboot modunda açılır sonraki kod
Fastboot devices
Bu kodda cihazı sorunsuz şekilde görüyor ise aşağıdaki kodu girip devam edin görmez ise minimal adb driverlarini güncelleyin.
Fastboot flashing unlocked
Kodu girdikten sonra cihaz ekranında soru sorar yes seçeneğini seçip onaylayın ses kısma ve power tuşu ile işlem bitince cihaz sıfırlanarak açılacak ekranda ünlem ❗ işaretli bir uyarı verecektir. Bunu umursamayin boot kilidi açık olduğunda veriyor. Uyarı bir kaç Saniye ekranda durup cihaz açılacaktır.
Recovery flashlama işlemini biliyorsunuzdur.
Birde video linki ekliyorum işlemler aynı sadece dosyalarınızı kendiniz indirmeniz gerekiyor cihaz eski olduğu için pek paylaşımı olmadı forumda