OnePlusTürkiye Hoş Geldiniz !

OnePlus Bilgi Paylaşım Platformu !!!

Soru One plus 9 pro t mobile

Merhabalar arkadaşlar. Daha önce 9R kullanıcısı olarak, şimdi 9 pro nun t mobile (2127) versiyonunu alacağım lakin aklımda soru işaretleri var. Volte aktif edilememe durumu halen devam ediyor mu? Forumda bununla ilgili konu buldum ama aklımda hâlâ soru işaretleri var. Samsung S20 plus kullanıyorum, geçiş yapsam ilerleyen günlerde komplike bir sorunla karşılaşır mıyım? yada kullanan arkadaşlar varsa bilgilendirebilir mi? Teşekkürler...

Merhabalar arkadaşlar. Daha önce 9R kullanıcısı olarak, şimdi 9 pro nun t mobile (2127) versiyonunu alacağım lakin aklımda soru işaretleri var. Volte aktif edilememe durumu halen devam ediyor mu? Forumda bununla ilgili konu buldum ama aklımda hâlâ soru işaretleri var. Samsung S20 plus kullanıyorum, geçiş yapsam ilerleyen günlerde komplike bir sorunla karşılaşır mıyım? yada kullanan arkadaşlar varsa bilgilendirebilir mi? Teşekkürler...
Bu sorun a12 sonrası bir çok cihaz için geçerli bazı cihazlarda stock romda aktif iken bazılarında update sonrası gidiyor bazılarında geliyor ancak pdc ile Türkiye desteği Sunan modem dosyasını diag modunu açıp kurmayı başaramiyoruz diyelim bir şekilde çözdünüz sonrasında swicht aktif etmek kalıyor
*pdc modemi doğru yüklenen cihazlarda magisk modülü ile aktif oluyor diye biliyorum ancak ben os13 de diag modunu açıp pdc ile gereken modem dosyasını kuramadım için modülü deneme şansım olmadı ama diag modunu açıp pdc ile modem dosyasını kurabildikten sonra (root yöntemi çıkarsa) os13de dahi çalışır volte tek sıkıntı root atabilmek yani.
Uyarmış olayım modem dosyası sonrası root kalmalı her cihaz update almaz manuel kurmanız gerekiyor ayrıca yer update sonrası root+ aynı şekilde pdc+ volte modülü aktif edilmeli vs ama genelde bootlopta kalır.
Başta * sembolü olan bölümden itibaren sistemin çalışma mantığı üzerine yazılmıştır ancak stabil şekilde denenmemiştir.