OnePlusTürkiye Hoş Geldiniz !

OnePlus Bilgi Paylaşım Platformu !!!

Yardım Klonlanmış imie, imei kayıt ?

Merhaba arkadaşlar ilk defa one plus kullanıyorum dün yurtdışı sıfır oneplus 9 2115 modelini aldım kayıtlı dedi satıcı. Neyse eve geldim hattımı(Türkcell) taktım şebeke gelmedi. Daha sonra eşimin hattını(Vodafone) taktım şebeke geldi.
Telefon benim hattımda çalışmıyor netten baya araştırdım bir cevap bulamadım. Bugün imei ni sorgulamak aklıma geldi ve başka cihazlar tarafından klonlanmış olduğunu gördüm.

İki sorum var
1. Telefonun orjinal imeini geri yükleyebilirmiyiz sifirlayarak
2. Klonlanmış imei ama eşimin Vodafone hattı çalışıyor. Bu nasıl olabilir ?

Şimdiden teşekkürler cevaplar için 🙏

Merhaba arkadaşlar ilk defa one plus kullanıyorum dün yurtdışı sıfır oneplus 9 2115 modelini aldım kayıtlı dedi satıcı. Neyse eve geldim hattımı(Türkcell) taktım şebeke gelmedi. Daha sonra eşimin hattını(Vodafone) taktım şebeke geldi.
Telefon benim hattımda çalışmıyor netten baya araştırdım bir cevap bulamadım. Bugün imei ni sorgulamak aklıma geldi ve başka cihazlar tarafından klonlanmış olduğunu gördüm.

İki sorum var
1. Telefonun orjinal imeini geri yükleyebilirmiyiz sifirlayarak
2. Klonlanmış imei ama eşimin Vodafone hattı çalışıyor. Bu nasıl olabilir ?

Şimdiden teşekkürler cevaplar için 🙏
Bunun telefon ile alakası Yok.
Taktığınız hat chip bölgesinde deformasyon varsa hattı gormeme gibi sorunlar yaşatır. Çözüm olarak aynı hattı yeniden çıkarmaktır.( Tahmini olarak söylüyorum. Daha önce yaşanıp bu şekilde çözüme kavuşmuştur)
İkinci format vs ile stock IMEI geri gelmez ama yeniden IMEI attırma şansınız hatta kendiniz dahi atabilirsiniz. Bi pc birde nasıl yapılır Google'da araştırma yapınız.
İllegal olduğu için bu konuda forumda bilgi veya tavsiye vermek yasaktır.