OnePlusTürkiye Hoş Geldiniz !

OnePlus Bilgi Paylaşım Platformu !!!

Soru Güncellemeyi geri alalım mı?

Merhaba arkadaşlar,

Görünen o ki son güncellemenin ardından bir çok kullanıcı ekranda yeşil ya da pembe bir çizgi belirdiğini ve ekran kullanılamaz hale gelene kadar büyüdüğünü belirtmiş. Bazıları güncelleme yapmasa bile olduğunu söylüyor. Yabancı forumlarda en fazla Oneplus 9 ve 9R için kullanıcıların bundan muzdarip olduğunu gördüm. Oneplus 9 PRO için çok nadir karşılaşanlar olduğunu gördüm. 11 serisi için bile aynı sorunlarla karşılaşanlar varmış. Oneplus servisleri bu sorun için ücretsiz ekran değişimi ya da değerince kupon kodu veriyormuş kullanıcılarına. Türkiye'de sanırım bu geçerli değil ki zaten bende dahil çoğumuzun kutusu bile yoktur diye tahmin ediyorum. Ne olur ne olmaz diye güncellemeyi geri alalım mı yoksa şimdiye kadar şükür bir problem olmadı böyle devam eder mi diyelim. Güncellemeyi geri alsam imei de gider mi onu da bilmiyorum. Daha 15 gün civarı oldu ben güncelleyeli çok şükür başıma öyle bir şey gelmedi. Zaten en az karşılaşanlar 9 pro ve bunun da LE2123 modeli olduğu için içim biraz rahat. Umuyorum hiç birimizin başına da böyle bir zırvalık gelmez.

Kaynak

Son düzenleme:
Attığınız linkteki format ile çözüme gidiyor ise sorun daha çakışması demek oluyor
Direk fabrika ayarlarına geri dön yapıp açınca düzelir ama ben konudaki talimatı basitçe çevirmiş oluyorum be yazık ki tecrübe etmedim bu konuyu format sonrası kesin düzeliyor diyemem bu yüzden kaynaklı

Attığınız linkteki format ile çözüme gidiyor ise sorun daha çakışması demek oluyor
Direk fabrika ayarlarına geri dön yapıp açınca düzelir ama ben konudaki talimatı basitçe çevirmiş oluyorum be yazık ki tecrübe etmedim bu konuyu format sonrası kesin düzeliyor diyemem bu yüzden kaynaklı
Formatla da düzelmiyormuş, bu konuyu Oneplus'a mail attığımda endişelenmenize gerek yok dediler hocam. Sorun donanımsal oluyormuş çoğu güncellemenin ardından olduğunu söylüyor ama alakası yok gibi.